Pastrňák pomohl gólem k výhře Bostonu nad Floridou. Kubalík dvakrát asistoval, Hronek a Chytil jednou

Český hokejový útočník David Pastrňák svým druhým gólem ve třetím zápase rozjíždějící se sezony NHL pomohl Bostonu k výhře 5:3 nad Floridou. Dominik Kubalík z Detroitu v zápase proti Los Angeles připravil dvě branky, prohru 4:5 v prodloužení ale neodvrátil. Za poražené Red Wings jednou asistoval také obránce Filip Hronek. Jednu gólovou nahrávku zapsal rovněž Filip Chytil, jehož NY Rangers porazili Anaheim 6:4.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák vstřelil ve třetí třetině zápasu s Floridou gól

David Pastrňák vstřelil ve třetí třetině zápasu s Floridou gól | Foto: Brian Fluharty | Zdroj: Reuters

Boston poslal do vedení hned z první střely v zápase Jake DeBrusk. Kanadský útočník se v jednadvacáté sekundě zápasu prohnal do útočného pásma a ranou nad vyrážečku brankáře Sergeje Bobrovského otevřel skóre. Na vyrovnání Sama Bennetta odpověděl Patrice Bergeron a Bruins po dvou třetinách vedli 2:1.

Pastrňák se prosadil ve 48. minutě, kdy zvýšil na 3:1 pro Boston. Šestadvacetiletý kanonýr převzal puk ve středním pásmu, šikovnou kličkou obešel Marca Staala, tělem se zbavil krajana Radka Gudase a v pádu trefil mezeru mezi Bobrovského betony. Boston si zbytek utkání pohlídal, vyhrál 5:3 a po třech zápasech je stále stoprocentní.

Prohra Red Wings

To hokejisté Detroitu v pondělním programu poprvé v sezoně prohráli. Red Wings, kterým z osobních důvodů chyběl Jakub Vrána, podlehli Los Angeles 4:5 v prodloužení. Dvě branky, včetně té na 4:4, připravil Kubalík, jenž novou sezonu začal s průměrem bod na zápas. Druhou asistenci v sezoně zapsal Hronek, který připravil přesilovkový gól Davida Perrona.

Podruhé v sezoně bodoval také Filip Chytil, jenž v duelu s Anaheimem připravil čtvrtou branku Rangers. Centr třetí formace newyorského týmu z brankové čáry vyzval ke skórování Alexise Lafreniéra a jednička draftu z roku 2020 zvýšila na 4:2 pro Blueshirts. Ti si nakonec došli pro vítězství 6:4 a vyhráli třetí z úvodních čtyř zápasů.

Poprvé v sezoně uspěli hokejisté Arizony, kteří i díky 26 zákrokům Karla Vejmelky vyhráli na ledě Toronta 4:2. Rozhodující gól vstřelil minutu a půl před koncem základní hrací doby Shayne Gostisbehere.

NHL

Boston - Florida 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)
Branky: 1. a 59. DeBrusk, 33. Bergeron, 48. Pastrňák, 53. Frederic – 25. Bennett, 53. Forsling, 59. White. Střely na branku: 34:40. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk, 2. Pastrňák, 3. Bergeron (všichni Boston).

Toronto - Arizona 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Branky: 53. Nylander, 54. Marner – 20. N. Ritchie, 29. Fischer, 59. Gostisbehere, 60. Crouse. Střely na branku: 28:19. Diváci: 18 346. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere, 2. Ritchie (oba Arizona), 3. Tavares (Toronto). Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval dvě branky z 28 střel a úspěšnost zákroků měl 92,9 procena.

Montreal - Pittsburgh 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 42. Suzuki, 58. Caufield, 64. Dach – 24. a 28. Malkin. Střely na branku: 39:28. Diváci: 21 105. Hvězdy zápasu: 1. Dach, 2. Guhle (oba Montreal), 3. Malkin (Pittsburgh).

NY Rangers - Anaheim 6:4 (2:1, 3:1, 1:2)
Branky: 14. a 52. Zibanejad, 8. Trocheck, 30. Kakko, 38. Lafreniere (Chytil), 40. Panarin – 16. Vatrano, 22. Zegras, 46. Comtois, 57. Grant. Střely na branku: 43:22. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Panarin, 3. Trocheck (všichni NY Rangers).

Detroit - Los Angeles 4:5 v prodl. (1:2, 1:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 30. a 52. Perron (na první Kubalík, na druhou Hronek), 5. Erne, 60. Sundqvist (Kubalík) – 37. a 62. Danault, 5. Vilardi, 15. Kempe, 54. Kopitar. Střely na branku: 33:36. Diváci: 15 919. Hvězdy zápasu: 1. Danault (Los Angeles), 2. Perron, 3. Sundqvist (oba Detroit).

Minnesota - Colorado 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Branky: 5. a 45. Kaprizov, 27. Eriksson Ek – 4. Meyers, 16. Girard, 32. Rantanen, 43. Manson, 55. MacKinnon, 60. Ničuškin. Střely na branku: 39:38. Diváci: 17 437. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Makar (oba Colorado), 3. Addison (Minnesota).

Dallas - Winnipeg 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 11. Seguin, 36. Hakanpää, 38. Kiviranta, 49. Heiskanen – 4. Scheifele. Střely na branku: 29:24. Diváci: 17 875. Hvězdy zápasu: 1. Heiskanen, 2. Hakanpää, 3. Kiviranta (všichni Dallas).

Washington - Vancouver 6:4 (1:1, 1:3, 4:0)
Branky: 1. a 58. Ovečkin, 21. Eller, 42. D. Strome, 49. Carlson, 53. Sheary – 20. E. Pettersson, 29. Horvat, 29. Lazar, 38. J. T. Miller. Střely na branku: 30:30. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Carlson (oba Washington), 3. Pettersson (Vancouver).

Seattle - Carolina 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
Branky: 34. Burakovsky – 34. a 35. A. Svečnikov (na druhou Nečas), 4. Jarvis, 33. Aho, 55. Martinook. Střely na branku: 23:34. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. A Svečnikov, 2. Aho (Carolina), 3. Burakovsky (Seattle).