Biatlonistka Davidová si vyjela malý křišťálový glóbus, vytrvalostní závod dokončila na šestém místě

Biatlonistka Markéta Davidová získala ve Světovém poháru malý křišťálový glóbus za vytrvalostní závod. Po listopadovém vítězství v Östersundu k tomu v pátek mistryni světa stačilo šesté místo v Anterselvě.

Anterselva (Aktualizováno: 16:32 21. 1. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhý a poslední patnáctikilometrový závod v tomto ročníku SP, kam nepatří olympijské soutěže, ovládly Francouzky. Vyhrála Justine Braisazová-Bouchetová téměř o minutu před Julií Simonovou.

Krčmář dojel ve vytrvalostním závodu v Anterselvě čtrnáctý, triumfoval překvapivě Rus Babikov

Šanci na třetí vítězství v této disciplíně za sebou držela i Davidová, ale jedna chyba při druhé položce vleže a především dvě trestné minuty při závěrečné střelbě vestoje ji srazily mimo stupně vítězů.

„Za ten glóbus jsem moc ráda. Ani jsem s tím nepočítala, nevěděla jsem, že už se do toho nepočítá závod na olympiádě. Koukala jsem, že Alimbekavová za mnou byla dvě vteřiny, tak jsem ráda, že jsem ji nechala za sebou. Jinak by to bylo vlastně možná bylo docela těsný,“ řekla spokojená Davidová pro Radiožurnál.

Hodnocení disciplíny vyhrála o 12 bodů před Rakušankou Lisou Theresou Hauserovou, která v pátek byla devátá.

Davidová navázala na úspěch Gabriely Soukalové, která glóbus za vytrvalostní závod získala v roce 2014. Později se Soukalová radovala ještě z pěti triumfů v disciplínách a celkového vítězství ve Světovém poháru 2016.

SP v biatlonu v Ansterselvě (Itálie):

Ženy - vytrvalostní závod 15 km: 1. Braisazová-Bouchetová 42:20,6 (1 tr. minuta), 2. Simonová (obě Fr.) -51,1 (2), 3. Brorssonová (Švéd.) -1:37,2 (2), 4. Eganová (USA) -1:55,9 (2), 5. Wiererová (It.) -1:58,8 (3), 6. Davidová (ČR) -2:34,8 (3), 7. Alimbekavová (Běl.) -2:36,2 (3), 8. Tandrevoldová (Nor.) -2:52,7 (3), 9. Hauserová (Rak.) -2:54,4 (3), 10. Nigmatullinová (Rus.) -2:58,9 (2), ...25. Jislová -4:17,8 (2), 29. Voborníková -4:27,2 (2), 57. Puskarčíková -6:17,5 (3), 59. Charvátová (všechny ČR) -6:27,8 (6).

Konečné pořadí disciplíny (po 2 závodech): 1. Davidová 98, 2. Hauserová 86, 3. Alimbekavová 79, ...43. Jislová 16, 50. Voborníková 12, 55. Charvátová 8.

Průběžné pořadí SP (po 14 z 22 závodů): 1. Röiselandová (Nor.) 651, 2. E. Öbergová (Švéd.) 563, 3. Alimbekavová 535, 4. Hauserová 483, 5. H. Öbergová (Švéd.) 482, 6. Solová (Běl.) 410, ...8. Davidová 372, 19. Jislová 242, 62. Puskarčíková 30, 68. Charvátová 23, 83. Voborníková 12, 84. Vinklárková (ČR) 12.

Jan Pěruška, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít