NBA: James a Wade z Miami kralovali na palubovce Portlandu

Vydařený večer zažili ve čtvrtek basketbalisté Miami LeBron James a Dwyane Wade, kteří dohromady nastříleli na palubovce Portlandu 71 bodů a přispěli k výhře Heat 107:93. Dvojice Kevin Durant a Russel Westbrook zase dovedla 67 body Oklahomu k vítězství 105:102 v Orlandu.

LeBron James (vpravo) v NBA

LeBron James (vpravo) v NBA | Zdroj: Reuters

Vstup do utkání se lépe povedl domácímu Portlandu, který si vytvořil náskok 14:6, jenomže vzápětí převzalo otěže utkání do rukou Miami a ještě do poločasu stihlo utéct soupeři na dvouciferný rozdíl, který už do konce zápasu nepustilo.

Miami si připsalo už deváté vítězství v řadě, navíc ve všech těchto zápasech zvítězilo dvouciferným rozdílem. Heat vyhráli i při absenci Chrise Boshe, který dostal z rodinných důvodů volno.

Oklahoma prohrávala na hřišti Orlanda ještě na začátku poslední čtvrtiny o jedenáct bodů, pak se ale probudili hostující střelci a náskok smazali. Poslední čtvrtinu vyhrála Oklahoma 35:21, Orlando úplně zapomnělo bránit.

Hvězdný výkon předvedl Kevin Durant, který nastřílel 38 bodů. K němu se přidal Russel Westbrook s 29 body a 10 asistencemi. V domácím dresu se nejvíce dařilo Dwightu Howardovi, který zaznamenal 33 bodů.

NBA:

Orlando - Oklahoma City 102:105, Phoenix - Minnesota 104:95, Portland - Miami 93:107, Sacramento - LA Clippers 100:108.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít