Kvůli strachu z vysvědčení už děti na Linku bezpečí tolik nevolají. Víc je trápí úzkosti a sebepoškozování

Konec školního roku býval tradičně obdobím, kdy se na pracovníky Linky bezpečí obracely děti, které měly obavy, jak rodičům vysvětlí své špatné známky. V posledních letech to ale neplatí. Školy totiž zavedly online známkovací systémy, přes které sdílí s rodiči prospěch dítěte po celý školní rok. Na Linku bezpečí teď volají děti hlavně kvůli depresím a úzkostem.

Liberec Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Školák s mobilním telefonem

Školák s mobilním telefonem | Zdroj: Fotobanka Profimedia

V horších případech volají děti na Linku bezpečí kvůli sebepoškozování, sebevražedným sklonům nebo dokonce pokusům o sebevraždu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Linka bezpečí letos nečeká nápor dětí volajících kvůli vysvědčení

„Druhými nejčastějšími jsou rodinné vztahy, děti často řeší vztahy vrstevnické i partnerské,“ přibližuje sociální pracovnice Linky bezpečí Lucie Zelenková pro Český rozhlas Liberec.

„Pak je to kategorie osobních témat. Řešíme somatické potíže, nemoci i ekonomické problémy v rodině,“ dodává.

Co dělat, když se s dítětem ‚něco‘ děje

Jakmile rodič zpozoruje, že s jeho dítětem není něco v pořádku, měl by najít správnou hranici, jak moc se vyptávat. Kdyby rodič na dítě příliš tlačil, mohlo by se ještě víc uzavřít.

Pokud rodič odhalí u dítěte nějaký problém, neměl by dlouho čekat s vyhledáním odborné pomoci. Pracovníci z Linky bezpečí doporučují se o dítě aktivně zajímat a hlavně s ním trávit čas.

Johana Tománková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme