Mladá fronta Dnes: Směnky v Krejčířově knize šetří policie

Lidové noviny a Mladá fronta Dnes se zabývají zveřejněním údajných směnek, podle kterých měl Radovan Krejčíř půjčit ČSSD v roce 2002 na předvolební kampaň 60 miliónů korun. Lidé podle průzkumu Hospodářských novin nechtějí euro - líbil by se jim ale čtyřdenní pracovní týden, píše Právo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

domácí tisk

domácí tisk | Foto: Alena Palečková

Policie rozšířila stíhání uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře o padělání a pozměňování peněz. Informují o tom Lidové noviny. Podle nich si uprchlý miliardář vysloužil rozšíření svých obvinění tím, že ve své nové knize zveřejnil dvě směnky, které údajně dokládají, že v březnu 2002 půjčil sociální demokracii 60 miliónů korun na předvolební kampaň. Podle policie jde o padělky, a tak podnikatele žijícího na Seychelách bude stíhat.

Detektivové totiž mají už několik měsíců důkazy, že se Krejčíř snažil směnku vyrobit, dokonce zachytili i jeden polotovar. Policii jsou tito padělatelé známi a případ už šetří. Krejčíř sice v knize zveřejnil i část posudku potvrzující pravost podpisu. Tvrdí, že ho vypracoval renomovaný švýcarský znalecký ústav. Ten ale zůstal utajen. Podnikatel neuvedl ani jméno znalce, který posudky vypracoval.

Mladá fronta Dnes potvrzuje, že knihu Radovana Krejčíře bude zkoumat policie. A to nejen kvůli směnkám - bude na jejích stránkách pátrat i po záhadně zmizelém podnikateli Jakubu Konečném. Ten podle Krejčířovy knihy sehrál roli prostředníka při výměně peněz mezi ČSSD a Krejčířem. Konečný je ale už víc než rok nezvěstný a policie se domnívá, že byl zavražděn.

Jeho tělo se ale dosud nenašlo. Podle jedné vyšetřovací verze může stát za zmizením Konečného právě Krejčíř. Jenže jiná verze ukazuje do řad policie - Konečný byl totiž agentem protikorupční služby a je možné, že znal tak důvěrné informace a že ho to stálo život.

Hospodářské noviny zjistily, že důvěra ve společnou jednotnou evropskou měnu v Česku klesá. Za poslední čtyři roky se počet odpůrců eura podle výzkumů CVVM, které deník zveřejňuje, téměř zdvojnásobil. Proč je stále víc lidí proti euru? Podle ekonomů se jako příčina nabízí strach lidí ze zdražování a proti euru navíc stojí posilující koruna.

Mladá fronta Dnes se zajímala o názor lidí na eutanazii. V jejím průzkumu se ukázalo, že polovina lidí podporuje legalizaci eutanazie. Opačný názor má 30 procent lidí, zbylá pětina pak na danou problematiku nemá názor. Z šetření mimo jiné vyplývá, že čím jsou lidé starší, tím jsou k možnosti povolit eutanazii ostražitější.

Obávají se možnosti jejího zneužití. Lidé důchodového věku by možnost požádat o smrtící injekci vůbec nepovolili. Lidem, kteří touží mít na sklonku života právo svobodně rozhodnout o své smrti, politici jejich přání nejspíš hned tak nesplní. Jasně ANO totiž neříká legalizaci eutanazie žádná z politických stran.

Lidem by se líbil čtyřdenní pracovní týden. Deník Právo připomíná, že Češi tráví v práci 42,75 hodiny týdně, což je nejvíc v Evropě. Například Slováci pracují o hodinu týdně méně a Nizozemci dokonce jen 31,5. Ekonomové jsou ale proti čtyřem pracovním dnům, spíš by ubírali jen hodiny v pracovním dnu.

Připomínají totiž, že u nás není dostatečná produktivita práce. Lidé by zkrácením pracovní doby byli tlačeni k vyšším výkonům a mohl by se v případě, že by nestíhali odvést práci, zvedat počet přesčasů. Navíc by při menším počtu pracovních dnů měli nižší platy.

Lenka Rákosová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme