Nemyslím, že zatýkání souvisí s mým trestním oznámením na 'rebely' z ODS, říká Láska
Probíhající policejní zásah má zatím na svém kontě pět zadržených. Dva z nich, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa, jsou bývalí poslanci ODS, kteří loni na podzim opustili sněmovnu. Krátce poté pak dostali lukrativní posty ve státních podnicích. Na oba bývalé politiky podal tehdy trestní oznámení advokát Václav Láska.
„Já jsem na ně tenkrát dával trestní oznámení v souvislosti s korupcí. Ale nemyslím si, že to zatýkání bude a priori souviset s mým trestním oznámením, protože jsme svědky poměrně rozsáhlé akce, která musí stát na velmi dlouhé a pečlivé práci policie a kterou snad ani není způsobilé vyvolat jedno trestní oznámení,“ řekl Českému rozhlasu.
Podle něj policie nyní učinila pokus jednou velkou ranou rozkrýt mafiánské podsvětí, kmotrovské struktury a propojení politiky s podsvětím.
„Ale je dost možné, že ta rebelie těch tří poslanců s tou věcí souvisí. Protože si dokážu představit, že ta údajná rebelie ve skutečnosti bylo jenom nějaké krytí předchozích trestných činů nebo vyjednávání o čemsi. Ale policie na tom pracovala daleko dřív, než já jsem trestní oznámení podal,“ zopakoval Láska.
Mezi zadrženými je také ředitelka premiérova kabinetu Jana Nagyová. Advokát řekl, že úvahy o její roli v případu jsou zatím jen v rovině spekulací. Určité faktické propojení premiéra Nečase se zatčenými lidmi ale existuje.
„Může klidně být, že to, co se tvářilo jako jednání pana premiéra, bylo ve skutečnosti jednání paní Nagyové. Nebo naopak paní Nagyová může být zeď postavená mezi trestní jednání, které je předmětem šetření policie a panem premiérem,“ dodal advokát.