Poslanecká sněmovna v minulém období vydala osm poslanců, v tom současném zatím dva
Přehled poslanců, o jejichž vydání k trestnímu stíhání rozhodovala Poslanecká sněmovna v minulém a současném volebním období.
9. prosince 2013 - Poslanci vydali ke stíhání Bronislava Schwarze (ANO) pro podezření ze zneužití pravomoci a omezování osobní i domovní svobody. Schwarz byl obžalován kvůli tomu, že jako šéf obvodního policejního oddělení v Mostě vnikl v lednu 2006 do mosteckého bytu, kde policie posléze objevila přístroj na výrobu drog. Údajně nechal přítomné spoutat a bez povolení byt prohledal. Okresní soud v Mostě v dubnu 2014 Schwarze už podruhé nepravomocně zprostil obžaloby, v únoru 2015 ho ústecký krajský soud definitivně zprostil obžaloby.
5. února 2014 - Poslanci vydali bývalého pražského primátora Bohuslava Svobodu (ODS). Policie ho spolu s dalšími pražskými radními vinila z porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže kvůli jedné zakázce v kauze opencard. Svoboda s vydáním souhlasil, ačkoli stíhání označil za nesmyslné a politické. Loni v září soud Svobodovi udělil podmíněný trest 2,5 roku, Svoboda se odvolal. Po loňských volbách znovu získal imunitu.
10. června 2014 - Sněmovna nevydala poslankyni Zuzanu Kailovou (ČSSD). Policie ji chtěla obvinit v souvislosti s jejím působením ve funkci ústecké radní kvůli projektu vítání občánků. Zakázka za více než pět milionů korun podle vyšetřovatelů odporovala požadavku na hospodárnost a byla zbytečná. Kailová loni svůj poslanecký mandát neobhajovala, a policie ji tedy může začít stíhat.
24. května 2016 - Poslanci vydali k trestnímu stíhání Štěpána Stupčuka (ČSSD) kvůli dopravní nehodě. Poslanec se už kvůli nehodě vzdal funkce místopředsedy sociálnědemokratické frakce. Sám Stupčuk o vydání požádal. Jeho vozidlo havarovalo v únoru. Když přijela na místo policie, byl poslanec u svého vozu sám. Řekl ale, že neřídil, a odmítl i dechovou zkoušku. Svědci nehody podle televize Nova uvedli, že byl opilý. Policie Stupčuka navrhla obžalovat z ohrožení pod vlivem návykové látky. Žalobce nakonec stíhání podmíněně zastavil. Stupčuk zaplatil pokutu 150 000 korun a na dva roky přišel o řidičský průkaz.
16. září 2016 - Sněmovna vydala k trestnímu stíhání poslankyni Alenu Nohavovou (KSČM) kvůli dubnové dopravní nehodě. Nohavová s tím souhlasila. Strakoničtí policisté poslankyni stíhají pro podezření z nedbalostního ublížení na zdraví. Nohavová kolizi už dřív označila za běžnou, z jejího vyjádření vyplynulo, že nedala přednost v jízdě. Na místě podle Nohavové nebyla žádná zranění. Až následně se, jak podotkla, dozvěděla, že druhá účastnice skončila v neschopnosti.
8. června 2017 - Sněmovna vydala k trestnímu stíhání poslance Josefa Novotného (za ČSSD) a Jaroslava Borku (KSČM) v případu machinací s dotacemi z Regionálního operačního programu Severozápad. Jsou podezřelí z poškození finančních zájmů Evropské unie a zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Novotného policie podezírá také ze zneužití pravomoci úřední osoby a účasti na organizované zločinecké skupině. Poslance policie obvinila loni 25. července, oba podali proti obvinění stížnost. Novotný již na podzim nekandidoval, Borka na mandát nedosáhl.
6. září 2017 - Sněmovna vydala k trestnímu stíhání předsedu a místopředsedu hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. Policie požádala o jejich vydání loni v srpnu v souvislosti s kauzou dotací pro farmu Čapí hnízdo. Loni v říjnu byli oba opět zvoleni do sněmovny, a znovu tedy získali imunitu.
19. ledna 2018 - Sněmovna Babiše i Faltýnka znovu vydala ke stíhání. Oba poslanci tvrdí, že se žádného trestného činu nedopustili, a říkají, že jde o politickou kauzu. Státní zástupce poté rozhodl o pokračování trestního stíhání Babiše, který je od 6. prosince 2017 předsedou vlády, a Faltýnka. Letos v květnu státní zástupce zamítl Babišovu stížnost proti obvinění, stíhání Faltýnka a dalších tří osob, členů představenstva společností ZZN Pelhřimov a Farma Čapí hnízdo, zrušil.
24. ledna 2018 - Sněmovna nevydala poslance ODS a bývalého pražského primátora Bohuslava Svobodu, který se nyní nebude muset zodpovídat před odvolacím soudem v případu městské karty opencard. V minulém volebním období sněmovna Svobodu vydala. Předloni ho soud nepravomocně odsoudil k podmíněnému trestu 2,5 roku. Proti verdiktu se odvolal. Poslanci odmítli vydat i Pavla Růžičku (ANO), kterého obžaloba viní spolu s dalšími zastupiteli Postoloprt na Lounsku z údajně nevýhodného prodeje obecního domu.
15. srpna 2018 - Policie požádala o vydání poslance KSČM Zdeňka Ondráčka ke stíhání. Podle serveru Novinky.cz se případ týká Ondráčkových výroků o někdejším kandidátovi na prezidenta Michalu Horáčkovi.