Výběr z médií: první online vysoká škola, chodba pod Prahou a pozitiva přemnožených hrabošů

Soukromá škola Unicorn požádala jako první v Česku o licenci na online výuku, píše Mf Dnes. Škoda chce navázat na jarní výuku během koronavirových opatření. Deník N se vydal pod Prahu do tunelu, který vede od Národního zemědělského muzea až do Letenského tunelu. Přemnožení hraboši svědčí dravcům, kterých přibývá, upozorňuje Deník. Více ve výběru z médií, který připravil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hraboš na poli

Přemnožení hraboši přináší nárůst vzácných dravců (ilustrační foto). | Zdroj: Profimedia

Mf Dnes

První vysoká škola požádala o akreditaci k online výuce. Píše o tom Mf Dnes. Studenti by se učili jen přes videokonference nebo e-maily. Soukromá škola Unicorn se inspirovala stylem výuky při jarních mimořádných opatřeních. Vysoká škola Unicorn je zaměřená na technologie, ekonomii a datovou analýzu.

33:01

Česko se učí online. ‚Na plošnou digitalizaci výuky je potřeba mnohem víc času,‘ říká zakladatel startupu

Číst článek

E15

Sdílené kanceláře, které v období epidemie koronaviru zely prázdnotou zažívají restart. Jejich provozovatelé se přesto vyrovnávají se ztrátou části výdělku. Ta souvisí s výdaji na hygienická opatření i s odlivem některých klientů. O tématu píše deník E15. Někteří z pronajímatelů navíc nabízely slevy u členských poplatků a i to se projevilo na jejich ekonomice.

Deník N

Podzemí, které vede z muzea rovnou do tunelu - i takové tajemství se skrývá pod Prahou. Reportéři Deníku N se podívali do chodby, která začíná pod Národním zemědělským muzeem a směřuje až do Letenského tunelu. Podzemní prostor byl vybudován v padesátých letech, když stavba Letenského tunelu začala. Tehdy dělníci postavili pod muzeem tři podzemní mosty a prostor mezi nimi sloužil jako skladiště.

Deník

Přemnožení hraboši s sebou přináší i něco pozitivního - a to nárůst vzácných dravců. Ti se totiž těmito hlodavci živí. Píše o tom Deník. Zemedělci se stále potýkají s přemnoženými hraboši, kteří ničí úrodu. Největší problémy způsobili zejména na Podbořansku. Tam zničili hlavně úrodu pšenice a řepky, škody ale způsobili i na zahradách a v domech.

Anna Kuchařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme