Od 1. května 2025 se mění pravidla pro placení rozhlasového poplatku. Více informací zde.

Německo podezřívá cizí rozvědky z průmyslové špionáže

Německé průmyslové podniky, agentury a vládní úřady se stále častěji stávají předmětem zájmu cizích tajných služeb. Vyplývá ze zprávy o činnosti německého Úřadu na ochranu ústavy za loňský rok. Šéf úřadu Heinz Fromm varuje, že průmyslová špionáž může německému hospodářství způsobit značné škody.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrum Berlína

Centrum Berlína | Foto: Jiří Hošek

Podle Úřadu na ochranu ústavy se průmyslově vyspělé státy zajímají hlavně o hospodářské a hospodářsko-politické strategie, zatímco zbytek zemí orientuje svou špionáž na konkrétní produkty a vědecké poznatky.

"Snažíme se německému hospodářství poskytovat něco na styl bezpečnostního poradenství, aby se do budoucna mohly podniky proti pokusům o špionáž bránit samy," uvedl Heinz Fromm. Podle něj aktivity zahraničních tajných služeb škodí německému hospodářství a ničí taky pracovní místa.

S ohledem na koordinaci útoků po internetu a kvalitu použité techniky prý není pochyb o tom, že za akcemi stojí cizí státy, a nikoli konkurenční podniky. Jmenovitě jsou ve zprávě Úřadu na ochranu ústavy zmíněny zpravodajské a bezpečnostní služby Ruské federace.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme