Rusko v noci podniklo vzdušný útok, začal v Oděse. V Kyjevské oblasti hoří průmyslový podnik

Rusko v noci na pátek podniklo další rozsáhlý útok na Ukrajinu, udeřilo desítkami dronů a několika raketami. S odkazem na ukrajinské úřady o tom informoval ruskojazyčný server BBC. V Kyjevské oblasti v důsledku útoku vznikl požár v průmyslovém podniku, podle ukrajinského serveru The Kiyv Independent si útok vyžádal jednu oběť a devět zraněných.

Sledovali jsme online Kyjev (Aktualizováno: 7:39 7. 6. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky ruského ostřelování na Ukrajině

Ukrajinu v noci ohrožovaly ruské drony (ilustrační foto) | Foto: Alexander Ermochenko | Zdroj: Reuters

„Nepřítel na oblast v průběhu noci zaútočil drony a raketami. Protiletecká výstraha trvala čtyři hodiny, v oblasti pracovala protivzdušná obrana,“ uvedl Ruslan Kravčenko, šéf správy oblasti rozkládající se kolem ukrajinské metropole. U požáru v blíže neurčeném průmyslovém podniku podle něj zasahují hasiči. 

Varování před vzdušnými útoky v pátek v noci platilo téměř pro celou Ukrajinu. Exploze se ozvaly v Oděse, kde podle předběžných zpráv zasahovala ukrajinská protivzdušná obrana.

Podle BBC se objevily rovněž informace o útoku na město Starokosťantyniv v Chmelnycké oblasti, kde se nachází významná základna ukrajinského letectva. Město je také důležitým železničním uzlem a častým terčem ruských útoků, píše BBC.

Článek pokračuje pod online reortáží.

Podle šéfa Dněpropetrovské oblasti Serhije Lysaka Rusko v noci zaútočilo na Nikopol, kde poničilo asi 15 obytných domů, deset hospodářských stavení a další objekty. Zranění utrpěly dvě ženy.

Ukrajinské letectvo v pátek ráno uvedlo, že protivzdušná obrana zničila pět raket vzduch-země typu Ch-101/Ch-555 a 48 z 53 dronů, které nad území napadené země vyslalo Rusko.

Také Ukrajina podle ministerstva obrany v Moskvě na ruské území zaútočila několika desítkami dronů, sestřeleno jich bylo osmadvacet. Jedenáct jich ruská protivzdušná obrana údajně zničila nad okupovaným Krymem, šest nad Azovským mořem a další zneškodnila nad regiony ležící v blízkosti Ukrajiny.

epo, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme