Rusové uzavřeli jeden z vojenských táborů pro děti. Ty se na něm učily ovládat drony nebo kopat zákopy

V blízkosti ruského města Suzdal byl uzavřen nepovolený vojensko-sportovní tábor pro děti. Ty se na něm v „atmosféře vojenské základny“ učily pracovat se zbraněmi, tvořit vojenské formace, ovládat drony nebo plést maskovací sítě. Kemp byl součástí sítě 25 podobných táborů fungujících od roku 2012, které organizátoři otevřeně inzerují na internetu. Výtěžek z tábora měl putovat na frontu. O jeho uzavření píše server Vot Tak.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajincům se podle Zelenského podařilo zpomalit ruskou ofenzivu na více místech

Část výtěžku z táborů měla být převedena na pomoc vojákům na ukrajinské frontě | Zdroj: Reuters

Ruská prokuratura oznámila, že tábor u Suzdalu fungoval bez nutné registrace. 

Při kontrole jeho pracovníci nedokázali doložit nájemní smlouvu, seznam zaměstnanců ani doklady o jejich vzdělání a beztrestnosti. V táboře měl také chybět zdravotnický personál v době, kdy na něm bylo 26 dětí.

Uzavřený kemp byl součástí sítě 25 podobných táborů fungujících od roku 2012, které organizátoři otevřeně inzerují na internetu | Zdroj: Reprofoto iROZHLAS.cz

„V souvislosti se situací, která se nyní děje ve světě, se domnívám, že je nutné zabývat se především výchovou našich dětí,“ cituje Vot Tak březnové vyjádření vedoucího tábora Romana Gavrilece. „Správnou výchovou, vlasteneckou, brannou výchovou, aby z našich dětí vyrostli bojovníci.“

Gavrilec také slíbil, že část výtěžku táborů bude převedena na pomoc vojákům na frontě.

Na webu, který tábory inzeruje, je uvedeno, že devítidenní pobyty jsou určené pro děti od osmi do sedmnácti let. Tábor u Suzdalu stál rodiče 41 900 rublů (přibližně 11 000 korun – pozn. red.), ceny v jiných lokalitách se ale lišily – v některých případech i o polovinu. 

Organizátoři uvádí, že podobné tábory pořádají od roku 2012 a existují již ve 25 městech včetně Sevastopolu na Ruskem okupovaném Krymu.

Organizátoři nabízí, že děti naučí pracovat se zbraněmi, přežít v přírodě nebo fungovat ve vojenských formacích | Zdroj: Reprofoto iROZHLAS.cz

Tábor byl pojat „formou videohry,“ aby se děti dobře adaptovaly. „Velká pozornost je věnována úctě k instituci rodiny, památce předků, úctě ke starším a lásce k vlasti,“ uvádí se dále na oficiálních stránkách projektu.

Po příjezdu do tábora na děti čekali u brány ozbrojenci ve vojenském oblečení. Děti se rychle seznamovaly s hierarchií a fungováním armády, dostaly vojenské vybavení, během pobytu pracovaly se zbraněmi a pyrotechnikou. Organizátoři rodičům slibovali zasílání fotek „bojovníků ve výstroji.“ 

Děti se učily to, co je třeba na válečné frontě – například i ovládat drony nebo kopat zákopy. Z fronty za nimi také na tábory měli jezdit váleční veteráni.

Klára Malinovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme