Zahraniční tisk o retušování fotek celebrit

Pohřešované děti, to je téma německého tisku, který střílí do vlastních řad. Bikiny a Turecko, právě v této převážně muslimské zemi se nyní rozhořel spor o sporé dámské oblečení. Jak by měl tisk prezentovat celebrity, milosrdně s retuší, nebo v syrové realitě. Těmto tématům se věnuje dnešní zahraniční tisk.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zahraniční tisk

zahraniční tisk | Foto: Alena Palečková

Německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung si všímá mediální hysterie, která se rozpoutává kolem pohřešovaných dětí. Podle listu se většina dětí vrátí domů nanejvýš po několika dnech, ale to už noviny nenapíší. Útěk má často momentální důvody jako rozepře s rodiči, partnerem nebo prospěch ve škole. Polovina případů se vyřeší, jak uvádí policie, do jednoho týdne a čtyři pětiny do jednoho měsíce.

"Dokonce se netřeba obávat ani o tento malý počet dětí, které jsou pohřešovány déle než rok. Většinou jde o únosy do zahraničí kvůli rozhádanosti rodičů, a to zejména když pocházejí z rozdílných kultur. Dlouhodobě zmizí jen skutečně nepatrný počet dětí," píše Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Stejný list si v kritickém komentáři podal venezuelského prezidenta Huga Cháveze za neprodloužení licence populární rozhlasové a televizní stanici Radio Caracas Television. Prakticky to znamená zákaz vysílání a jde o jeden z posledních Chávezových kroků, které nemohly nevyvolat pozornost a odsouzení.

"Tento krok oznámil svým aktivistům už loni v prosinci, když byl jasný jeho nový nezpochybnitelný volební triumf. Je to ovšem také zpráva o tom, jak Chávezův režim sklouzává neúprosně k personální diktatuře, která nemá žádnou protiváhu. Ukazuje také na neúčinnost kontrolních mechanismů, které v demokratickém systému vyrovnávají a napravují přehmaty výkonné moci. Venezuela postrádá reálně nezávislé instituce a přání šéfa státu jsou zákonem, i když si sedmdesát procent občanů podle ankety z minulého měsíce uzavření rozhlasové a televizní stanice nepřeje," soudí deník.

Spor o bikini, to je téma, které mimo jiné hýbalo v tomto týdnu tureckou veřejností. V Istanbulu se rozhořela ostrá debata mezi správou města a výrobci plavek o to, jak daleko mohou zajít v reklamách na toto zboží. Válce o bikini se věnovala také tamní média, jak uslyšíte od Kláry Stejskalové.

Přehrát

00:00 / 00:00

K. Stejskalová cituje turecký tisk

Od hvězd billboardů k těm filmovým. Mají se celebrity ukazovat tak, jak skutečně vypadají, nebo by je měly časopisy milosrdně přikrášlovat pomocí retuše? Tyto problémy řešily časopisy In Touch a People, píše americký list New York Post.

In Touch zveřejnil snímek Angeliny Jolie s vyretušovanými žilami, které má na paži. Bohužel podobné foto z filmového festivalu v Cannes přinesl časopis People a ten tam žíly zanechal. "Ano máte pravdu. Ty žíly jsme vyhladili. Bylo jich skutečně hodně. Ale myslím si, že tuhle doktořinu u fotografie na titulní stránku lze prominout. Samozřejmě stěží by byla ospravedlnitelná, kdybychom psali článek o jejím těle," citoval list šéfredaktora časopisu In Touch Richarda Spencera. Ten ještě dodal, že podobné praktiky jsou běžné. Bělí se prý zuby, vyhlazují sem tam nějaké vrásky a odstraňují vyrážky na tváři.

Klára Stejskalová, Vlastimil Milý, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme