Jaderná elektrárna Temelín zatím testuje v provozu dvoje brýle. „Využívají se zejména ve strojovnách výrobních bloků a budeme pokračovat na primární části – do reaktoroven.
Jedno z nejčastějších očních onemocnění se podle lékařů vyskytuje u přibližně pěti procent dětí. V případě, že se šilhání u dítěte potvrdí, udělá lékař komplexní prohlídku očí.
Nejen sociální sítě zaplavily záběry lidí, kteří se po amerických ulicích a plážích prochází s chytrými brýlemi Vision Pro a gestikulují u toho rukama jako svého času Tom Cruise v Minority Report.
Headset zatím nabízí možnost sledování fotek a filmů ve vysokém rozlišení, nahrávání prostorového videa či otevření prohlížeče. To je podle Koubského začátek.
Alergická rýma je průvodním znakem pylové alergie, která trvá jen určitou dobu v roce a začíná právě při výskytu pylu. Pacienti výrazně kýchají, mohou mít vodovou rýmu nebo ucpaný nos.
Příjemnější používání a technologická vylepšení vyvolaly po virtuálních brýlích takovou poptávku, že se zájemci musí řadit do virtuální fronty. Obchody teď prodej regulují.
„Ta místa jsou skutečně jedna z nejstřeženějších v republice a nepodívá se tam ani většina zaměstnanců,“ přibližuje mluvčí. Prohlídka je možná přímo z Dukovan.
Lidé by ve vrituálním vesmíru mohli chodit nakupovat, pořádat schůzky nebo navštěvovat kulturní akce jako v reálném světě. Lidé budou pro vstup do něj nejspíš potřebovat brýle na virtuální realitu.
Vědci postupně testují různé typy úloh. Zatím se jim nejvíc osvědčili klasické rolové hry, ve kterých se studenti vžívají do zvolených postav. Namodelovat se dá prakticky jakákoliv situace.
Obyvatelé jednoho libereckého domova pro seniory i v současné složité situaci cestují stovky kilometrů daleko, neopustí při tom ale svůj pokoj. Pomáhají jim k tomu speciální brýle.
O možné ochranné funkci brýlí před koronavirem nedávno publikovala studii jedna z nemocnic v čínském městě Suej-čou v provincii Chu-pej. Do výzkumu zapojila 276 lidí.
Je rajče koupené v obchodě červené, nebo zelené? Takovou otázku mohou řešit lidé s poruchou vnímání barev. Vynález izraelských vědců by jim ale mohl pomoci.
Lennon dvojici zelených skel se zlatými obroučkami zanechal před 51 lety na zadním sedadle auta. Online aukci pořádala londýnská aukční Sotheby's, kupec zůstává neznámý.
„Nesmím jezdit v noci. Nesmím jezdit víc jak 90 kilometrů v hodině a mám zakázanou dálnici,“ říká Pavel Samek z Hradce Králové, který před lety prodělal mozkovou mrtvici.
Chcete nové brýle s příspěvkem od pojišťovny? Nyní máte poslední možnost. Ve středu je poslední den, kdy mohou lidé starší 14 let tuto finanční podporu získat.
Opatření se týká lidí starších 14 let. Zdravotní pojišťovny tak podle ministerstva zdravotnictví ušetří stovky milionů korun ročně. Brýle nosí v Česku asi šest milionů lidí.
Brýle pro virtuální realitu mají čím dál lepší rozlišení. Častěji je proto využívají technologické firmy. S jejich pomocí se vyvíjejí letadla nebo auta a slouží i jako simulátor pro dopravní piloty.
Vodicí pes vměstnaný do brýlí. Tak by se ve zkratce dal popsat maďarský vynález, který začnou testovat zrakově handicapovaní. Hlasem ovládané brýle jim budou popisovat cestu díky speciálnímu softwaru.
Vidíte hůř na čtení? Začíná se u vás zřejmě projevovat presbyopie. Měli byste navštívit očního lékaře, doporučuje primářka brněnské oční kliniky a oftalmochirurg Šárka Skorkovská.
Praha - Kišiněv||Magdalena Slezáková|Zprávy ze světa|Doporučujeme
Představte si, že vaše krátkozraké dítě místo brýlí zavřou do ústavu. Nejde to? V nejchudší zemi Evropy to tak chodilo běžně – dokud vše nezměnil jeden jediný optik. Hrdina Moldavského zázraku.
Čínská policie začala k identifikaci podezřelých osob používat sluneční brýle se zabudovanou technologií pro rozpoznávání obličeje. Brýle jsou napojené na centrální databázi.
Sedm z deseti řidičů v Česku špatně vidí. Projekt Slepí vrazi testoval oči bezmála třem tisícovkám tuzemských řidičů. Spousta šoférů vidí ve skutečnosti hůř, než si myslí.
Studenti Mendelova gymnázia v Opavě testují neobvyklou školní pomůcku - virtuální stereobrýle. Když si je nasadí, ocitnou se v umělém trojrozměrném světě, který ovládají vlastníma rukama. Mohou například v hodinách biologie rozebírat lidské tělo do nejmenších detailů.