Rada zároveň generálního ředitele Jana Součka vyzvala, aby do 10. září předložil materiál o výrobě a rozsahu publicistických pořadů. Informovat má také o tom, čím a kdy 168 hodin nahradí.
„Když vám lidé, kteří se věnují médiím, začnou říkat: Bacha, aby to náhodou nedopadlo jako v Polsku, v Maďarsku, na Slovensku... Tak to pochopitelně kontrolka začne blikat.“
„Pořadů otevírajících témata, která štvou mocné politiky a byznysmeny, Česká televize moc nemá. Pokud jeden ruší, vyvolává to znepokojivé otázky,“ říká novinář Respektu Ondřej Kundra v Interview Plus.
Přípravu programu 168 hodin provázely stále častější vnitroredakční spory o obsah a zpracování reportáží. Dlouholetá moderátorka a dramaturgyně pořadu Nora Fridrichová v České televizi zůstane.
Změna by měla navazovat na tzv. mediální novelu, kterou nedávno schválila vláda a která počítá se zvýšením koncesionářských poplatků. ČT se kontrolám Nejvyššího kontrolního úřadu nebrání.
„Očekávám jednu z nejzajímavějších Tour za poslední léta. Je to našlapané. Dnes to není už jen o dvou absolutních lídrech, i když jsou odskočení,“ říká bývalý profesionální cyklista Lubor Tesař.
„Koncesionářské poplatky zůstanou pod unijním průměrem, i když projde vládní novela,“ říká Marína Urbaníková z Katedry mediálních studií a žurnalistiky Masarykovy univerzity v Brně.
Takzvaná velká mediální novela zajistí mimo jiné růst televizních a rozhlasových poplatků. Ředitelé České televize a Českého rozhlasu mají také podepsat memoranda o veřejné službě.
Vláda schválila takzvanou velkou mediální novelu, která kromě jiného zvyšuje poplatky za rozhlas a televizi. Kdo všechno a kolik by měl nově platit? Radiožurnál vysílal speciál k financování ČRo a ČT.
Mezi médii z Evropské unie, jejichž obsah hodlá Rusko blokovat, jsou Česká televize a český server Seznam Zprávy. Ze slovenských jsou to deníky SME a Denník N.
Stále více lidí se vyhýbá zpravodajství, protože ho považují za depresivní či nudné. K fenoménu v posledních letech mohly přispět pandemie covidu-19, ruská invaze na Ukrajinu nebo válka v Pásmu Gazy.
„Michal Kovačič se mě ptal, jak odolat tlakům. A jedna z mých odpovědí byla, ať se nenechá vyprovokovat. Jeho situace ale byla složitější,“ hodnotí moderátor České televize Václav Moravec.
Všechny programy České televize během léta prostoupí francouzská tematika. Pod názvem Bonjour léto! nabídne přímé přenosy z olympijských her, kultovní francouzské filmy, dokumenty i cestopisy.
Nedělní finálový zápas na MS v hokeji mezi Českem a Švýcarskem sledovalo na ČT Sport a na internetovém iVysílání rekordních 3,74 milionu diváků starších čtyř let.
„To se stává v 93 letech málokteré herečce. Měla jsem při tom hezký pocit. Takže já vím, jak budu vypadat stará,“ říká s humorem Jiřina Bohdalová. Česká televize film odvysílá v neděli.
Díky zvýšení poplatků čeká příští rok veřejnoprávní média nárůst rozpočtu o více než miliardu korun. Změnu na středeční tiskové konferenci oznámil ministr kultury Martin Baxa (ODS).
Navrhované zvýšení rozhlasového a televizního poplatku podle důvodové zprávy ministerstva pouze dorovná příjem ČT a ČRo tak, aby mohly plnit veřejnou službu ve stávající kvalitě.
Koncesionářské poplatky by se měly při dosažení určité míry inflace valorizovat. „Záměr vládní koalice jednoznačně vítáme,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.
Oba se ujali svých funkcí loni v říjnu po nástupu nového generálního ředitele při reorganizaci řízení. Po šesti měsících se nový model ukázal jako neefektivní a vedení televize oba posty zrušilo.
Dramatický snímek o útěku odbojové skupiny kolem Ctirada a Josefa Mašínových z komunistického Československa na Západ proměnil jen jednu z patnácti nominací.
Sci-fi, komedie a detektivka. Takový mix žánrů nabídne následujících osm nedělí nová série To se vysvětlí, soudruzi!. V rolích nesourodé dvojice vyšetřovatelů se představí Jiří Macháček a Jan Cina.
Partner Peroutkové se přizpůsobil její kariéře a předčasně ukončil svoji fotbalovou kariéru. To je podle Peroutkové v tuzemsku stále ojedinělé, ale tento systém jim prý funguje dobře.