Americká technologická společnost Meta Platforms představila levnější verzi náhlavní soupravy pro virtuální realitu Quest 3S a první funkční prototyp brýlí orion pro rozšířenou realitu.
Poradí mi umělá inteligence, co dělat, když mě třeba škrábe v krku nebo se objeví vyrážka? A je bezpečné spoléhat na chatboty, které se vydávají za lékaře?
„Vlna zájmu byla obrovská, ale zkušenost s umělou inteligencí ještě zdaleka není tak rozšířená,“ uvádí v podcastu Chyba systému publicista Jakub Jetmar.
„Dokáže ke své odpovědi přidat i trochu – nevím, jak to nazvat – asi lidskost nebo empatii,“ podotýká Kateřina Jelínková a aby to hned doložila, píše do pole pro dotazy oznámení „Našla jsem psa“.
Mluvčí Telegramu podle agentury Reuters uvedl, že chatboti byli dočasně deaktivováni kvůli tomu, co nazval „falešně pozitivní“ nález, podrobnosti ale neposkytl.
Takzvaní chatboti mají na webových stránkách města sloužit obyvatelům. Vyhledávání informací o správě města, platných vyhláškách nebo třeba místních poplatcích by tak mohlo být jednodušší a rychlejší.
„Digitální systémy se týkají nejzranitelnějších skupin. Ti, kdo pravidelně komunikují se státem a žádají o dávky, jsou sociálně slabší, senioři, svobodné matky, lidé s postižením a další.“
Jedněmi z jazyků, které se ChatGPT je schopný naučit, jsou jazyky programovací. Můžete si jeho pomocí razantně ulehčit stavění webu, programování aplikace nebo třeba digitálních hudebních nástrojů.
S takzvaným chatbotem lze vést dialog na libovolné téma, kvalita odpovědí ale bude záviset na dostatku dat pro trénování a občas si může i vymýšlet, protože řetězí slova na základě pravděpodobnosti.
Aplikace má řešit potenciální problém, který vzniká s rozšiřováním takzvaných chatbotů. Objevují se obavy, aby umělou inteligenci nezneužívali studenti a akademici.
Novinka od vývojářů z OpenAI je sice v lecčem přelomová, umí se například rozhodnout, že na některé otázky související s návody na trestnou činnost neodpoví.
Studenti pražského ČVUT za sebou mají mimořádný úspěch. Jejich projekt konverzačního robota s názvem Alquist skončil na druhém místě v mezinárodní soutěži Alexa Prize amerického gigantu Amazon.