Podle informací policie existuje propojení s podobnými výhrůžkami zaminováním, které dostaly stovky škol v úterý a ve středu, přestože pocházejí z různých adres.
Teroristický útok Hamásu na Izrael loni v říjnu podle ředitele Vojenského zpravodajství Petra Bartovského ukázal, že základní činnost zpravodajských služeb se ani pod vlivem technologií nezměnila.
Jak pravděpodobné je podle expertů, že Kreml zmáčkne červené tlačítko a spustí jaderný armageddon? Problémem je, že nikdo neví, kde leží pro Rusko ona příslovečná červená linie.
„Islámský stát se výhrůžnými plakáty mohl snažit motivovat jiné, kteří by útok spáchali, a skupina se k němu později přihlásila,“ míní bezpečnostní expert Oldřich Bureš.
„Problém je, že pokud někdo chce spáchat teroristický útok, dělá to velmi sofistikovaně a připravuje se tak, že na to bezpečnostní složky často nepřijdou,“ podotýká Slonková.
„Kyberprostor nerespektuje geografické hranice a zajištění jeho bezpečnosti je o spolupráci,“ připomíná v rozhovoru pro iROZHLAS.cz ředitel kyberúřadu Lukáš Kintr.
Ruské pokusy o opětovné vytvoření sfér vlivu je třeba zastavit, jinak to povzbudí nejen režim ruského prezidenta Vladimira Putina, ale i další agresory, míní Fiala.
Spolkové ministerstvo vnitra a německá civilní kontrarozvědka v pravidelných výročních zprávách označují pravicový extremismus za největší nebezpečí pro německou demokracii.
Do zámku Bulboaca na summit Evropského politického společenství má přicestovat až padesát prezidentů a premiérů z celé Evropy. Cílem je také vyjádření solidarity zemi čelící ruským hrozbám.
Šéfa Bezpečnostní informační služby Michala Koudelku bývalý prezident Miloš Zeman stále odmítal jmenovat generálem. Dočkal se až v pondělí, kdy ho povýšil nový prezident Petr Pavel.
Rusku nejde jen o Ukrajinu, uvedl Pavel a dodal, že ruští představitelé neskrývají své záměry obnovit velikost bývalého SSSR. Moskva podle něj také prostřednictvím wagnerovců zvyšuje vliv v Africe.
Běloruské ministerstvo obrany vidí v množství ukrajinských vojáků ohrožení bezpečnosti. Prezident Lukašenko nařídil vytvoření nové územní obrany. Kyjev nevnímá Bělorusko jako bezprostřední hrozbu.
Největším strašákem pro lidi v Česku zůstává zdražování. Opět ale rostou obavy z války a jaderné havárie. Další výsledky projektu Českého rozhlasu Česko2022: Život k nezplacení.
Lidé by se neměli koupat nebo jezdit lodí v korytě toku a bezprostředním okolí. Měli by také omezit pohyb v podmáčených oblastech, kde hrozí pády stromů.
Základní funkce velvyslanectví a konzulátů mají zůstat zachovány, uvedla v reakci na prohlášení mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marije Zacharovové agentura Interfax.
V Bělorusku bylo za extremistické prohlášeno přes 100 telegramových kanálů. Většina z nich je zaměřená na politická témata a kritiku současného běloruského vedení.
Jako obrovskou hrozbu vnímá Rusko téměř pětina oslovených, naopak deset procent dotázaných nepovažuje Rusko za hrozbu vůbec – mezi nimi je čtvrtina voličů KSČM a pětina respondentů nad šedesát let.
Zatímco v dubnu měli dotazovaní největší obavy ze sucha a klimatických změn, teď nejvážněji vnímají ekonomickou recesi. Obává se jí čtyři lidé z pěti, tedy 79 procent.
„Řada subjektů napříč republikou ve zdravotním sektoru i mimo zachytila různé pokusy o útoky, naštěstí ve všech případech se to podařilo zachytit ještě v rozumné fázi,“ uvedl Řehka.
„Sklípkanci jsou potenciálně nejjedovatějšími zvířaty na světě, co se týče kousnutí člověka, a musíme ho brát velmi vážně,“ varoval Daniel Rumsey, mluvčí australského parku v Somersby.
Jak se za 25 let změnila bezpečnostní rizika, metody špionáže i země, ze kterých se patrná aktivita proti českým zájmům, popsal v obsáhlém rozhovoru šéf BIS Michal Koudelka.
V Soči zdravotní sestry vyhodily pacienta z nemocnice a nechaly ho ležet venku. Prý šlo o feťáka. Neumřel. V Simferopolu nedávno vyhodili z nemocnice uprostřed mrazivé noci těhotnou 21letou ženu.