„Věnujte, prosím, pozornost svému působení na internetu a ověřujte si pravost profilů. V žádném případě nikdy nesdílejte své osobní údaje ani údaje své platební karty,“ uvedla mluvčí letiště.
Třiadvacetiletá influencerka Hana Gelnarová o víkendu zveřejnila na Instagramu video, na kterém s přáteli pochoduje se zdviženou pravicí. Dívka sice záhy video smazala, ale případ už řeší policie.
Vznik videí odráží návrat zahraničních cestovatelů do Číny poté, co se země na tři roky izolovala během pandemie covidu-19. Pro Čínu však videa znamenají víc než jen podporu ekonomiky.
Úřad neuvedl důvod zablokování ani to, jak dlouho bude opatření platit. Turečtí představitelé sociální síť kritizovali za to, že neumožňuje zveřejňování kondolencí k úmrtí šéfa Hamásu Ismáíla Haníji.
Český rozhlas na tuto konkrétní reklamu, která se objevila na sociální síti Instagram, upozornil posluchač. Podobné reklamy či příspěvky se ale na sítích objevují pravidelně a zneužívají různá média.
Center for Open Science tvrdí, že analýza dat přímo od Instagramu by mohla „přispět k pochopení duševního zdraví v kombinaci s dalšími zdroji informací“, jako jsou průzkumy a jiné typy studií.
Požadavek hlavní hygienik zdůvodňuje zkušeností s varováním na cigaretách. Podle Viveka Murthyho studie prokázaly, že zvýšila povědomí o škodlivosti kouření, což některé lidi přimělo s ním přestat.
Na sociálních sítích se šíří nová vlna deepfake videí, která zneužívají známé tváře a lákají na snadné zbohatnutí skrze úžasné investice. Peníze ale místo toho skončí v nenávratnu.
„Na světě je extrémní nespravedlnost. My si tady žijeme jak na obláčku v komfortu s tričkem za 20 korun, zatímco ho ušil někdo v bídě, špíně a bez přístupu k pitné vodě,“ kritizuje Rozárie Haškovcová.
Uživatelé začali hlásit výrazný výpadek služeb Mety kolem 16.00 středoevropského času, ukázaly stránky downdetector.com, které sledují hlášení o výpadcích.
Co na sociálních sítích u sportovních fanoušků nejvíc letí? Co správce digitálních platforem Českého svazu ledního hokeje považuje za největší úspěch při komunikaci s hokejovými příznivci?
Ředitel společnosti Meta, která provozuje sociální sítě Facebook a Instagram, Mark Zuckerberg se omluvil rodičům dětí, které spáchaly sebevraždu třeba kvůli šikaně na internetu.
Typický uživatel internetu denně na síti stráví šest hodin a 40 minut. Zpráva vychází z dat společnosti Kepios, jež se zaměřuje na studium využívání digitálních technologií.
Uplynulá dekáda se nesla ve znamení dominance sociálních sítí. Do různých zákoutí světa to přineslo obrovskou změnu, mnohde větší než samotný nástup internetu.
Jaké je ‚zákulisí‘ vojenského života a jaké je to řídit tank? To veřejnosti přibližují influenceři, ať už vojáci nebo i civilisté, kteří se o ozbrojené síly jen zajímají.
Nejlepší váleční influenceři zveřejňují minimálně jednu reklamu denně, takže jejich potenciální příjem dalece převyšuje průměrnou měsíční mzdu v Rusku.
Zatím není jasné, kolik by placené verze stály a kdy by je firma mohla spustit. Kromě placených verzí by Meta v EU dál nabízela i bezplatné verze založené na reklamě, uvedly zdroje.
Kardiolog Petr Neužil nemá s podvodnou stránkou nic společného a od jejího obsahu už se veřejně distancuje. Jak vysvětluje pro Ověřovnu iROZHLAS.cz, nic z toho, co stránka uvádí, nikdy neřekl.
Sociální sítě mají na psychiku dětí velký vliv. „Na jednu stranu mohou být fajn pomocníkem. Na druhou stranu ukazují zkreslenou realitu, kterou dítě i dospělí chtějí mít,“ říká Skalická.
„Twitter je velice úspěšný v tom, že vytvořil komunitu po dlouhou dobu velmi spokojených uživatelů, kteří si zvykli na síť jako svůj digitální domov a domov se vám nechce opouštět,“ říká Koubský.