Měl rád život, skvěle hrál na klavír a nebýt jeho, neměli bychom písničky jako Tmavomodrý svět, Život je jen náhoda a spoustu dalších, které také připomíná nová inscenace Divadla ABC.
Oslavám Roku české hudby přispívá i významný trend rostoucí obliby písní inspirovaných lidovou hudbou. Oblibě možná přispívají i možnosti digitálních edic, které uživatelům poskytují široké možnosti.
„Tatík nakonec svolil, že smím své luzné tělo propůjčiti do kresleného filmu, jako má americká kolegyně Myška Mickey,“ říká Hurvínek ve filmu „Všudybylovo dobrodružství“, který propagoval rozhlas.
Jiří Voskovec a Jan Werich byli kvůli svým písním a narážkám na samotného Hitlera jedněmi z prvních, na koho se Němci chystali. Rozhodli se proto emigrovat do Spojených států.
Jan Werich se novinářům několikrát svěřil s tím, že bez inspirace hudbou Jaroslava Ježka by nejlepší písňové texty Osvobozeného divadla ani nevznikly. Pod všemi hity dvojice Voskovec a Werich z období První republiky byl podepsaný právě on. Narodil se právě před 110 lety a málo se ví, že byl i skladatelem vážné hudby.
Dalo by se říci, že dvoupokojový byt v pražské Kaprově ulici je obyčejné obydlí běžných nájemníků. Jenže místnosti s původním zařízením ze třicátých let minulého století ukrývají vzácný odkaz geniálního skladatele a klavíristy Jaroslava Ježka. Právě tady na začátku dvacátého století žil a komponoval. Do jeho Modrého pokoje každý týden nahlížejí návštěvníci. Provází je správce netradičního bytového muzea, který v Ježkově bytě bydlí už devět let.