O finance na nákup nemovitostí pro dětské domovy mohou v první řadě žádat kraje, které jsou nejčastějšími zřizovateli dětských domovů. Ze všech krajů se od vypsání výzev přihlásil ale jen Pardubický.
Na léčbu dvouletého Martínka, který trpí vzácným genetickým onemocněním, lidé poslali více než 110 milionů korun. Jsou potřeba na genovou terapii, kterou odmítla uhradit zdravotní pojišťovna.
Od roku 2025 plánuje systémově financovat školní psychology, na které doposud školy získávaly finance z evropských peněz. Chce také více podpořit třídnické hodiny a změnit se má i vzdělávání učitelů.
Takzvané kojenecké ústavy by měly za rok a půl úplně skončit. Snižování počtu dětí v nich se podle zpráv ministerstva daří. Před pěti lety jich tam vyrůstalo 650, letos jich byly čtyři stovky.
Maďarská síť knihkupectví Líra könyv dostala od úřadů za prodej komiksu pro teenagery Srdcerváči pokutu zhruba 763 tisíc korun, protože porušoval zákon zakazující LGBTQ+ tematiku pro mladistvé.
V úterý vyšli Cojocaru i Müller na svobodu z věznice v Mírově na Šumpersku, jedné z nejtěžších káznic v Česku. Za pokus o několikanásobnou rasově motivovanou vraždu si odpykali 13 let ve vězení.
„Pojem domácí násilí explicitně zmiňuje osm klíčových zákonů. Žádný zákon ho však nedefinuje,“ kritizuje zmocněnkyně vlády pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková.
Server iROZHLAS.cz v únoru popsal případy dvou nedobrovolně sterilizovaných žen, které uspěly u Městského soudu v Praze poté, co jim ministerstvo zamítlo jejich žádost kvůli chybějící dokumentaci.
Jejím úkolem má být vedení strategické skupiny, koordinace resortů a posilování spolupráce s Asociací krajů, Svazem měst a obcí České republiky a nevládním sektorem.
Pavlová už dřív uvedla, že by chtěla být aktivní první dámou a zaměřit se třeba na téma rovnosti žen a mužů, problematiku rodiny či podporu samoživitelek.
„S dezinformacemi se samozřejmě potkávám už bohužel velmi dlouho, avšak to, čeho jsme svědky v posledních dnech, je z mého pohledu velmi alarmující,“ říká Klára Šimáčková Laurenčíková.
Zajistíme lepší ochranu obětí sexuálního a domácího násilí, píše vláda Petra Fialy (ODS) ve svém programovém prohlášení. Jaké kroky pro to konkrétně podniká a jak si průběžně vede?