Perzekuce pro něj nebyla nic nového. Při pokusu vycestovat do zahraničí ho policie zadržela a mučila tak dlouho, dokud se nedoznal ke smyšlenému obvinění. Na tři roky pak skončil v pracovním táboře.
Šestice milostných trampot sympaťáka s pověstí proutníka, kterou si nezaslouženě vydobyl zájmem o 23 kosteleckých krásek, vytváří smolnou knihu jeho sexuálního loudění.
Posmrtná léčebna závislostí||red|Literatura|KNIŽNÍ SOUTĚŽ
Hlavní postava novely se po smrtelné autonehodě ke svému překvapení ocitá na klinice, kde se musí nejprve zbavit závislosti na životě, aby mohl být úplně mrtvý.
Jak napsat příběh spisovatele, který se vždy bránil tomu, aby jeho dílo bylo předmětem biografického zkoumání? V nové knize se o to pokouší francouzská spisovatelka a novinářka Florence Noiville.
Jak přemýšlejí příznivci Donalda Trumpa a proč mu propadli? A co prožívají ti, kdo se do USA snaží dostat přes jižní hranici? Odpovědi ve své reportážní knize nabízí rozhlasový zpravodaj Jan Kaliba.
Lékař a Youtuber Ali Abdaal ve své knize představuje tři skryté „energizéry“, které jsou základem pohodové produktivity, a tři „blokátory“, které musíme překonat.
Půl dekády abstinence oslavila autorka blogu Zápisník alkoholičky třetí knihou. Tento týden si o ni můžete zahrát v pravidelné soutěži webu iROZHLAS.cz.
Hrdinkou románu Niny Špitálníkové je mladá žena, kterou koreanistka zpovídala pro svou knihu hovorů s uprchlíky ze Severní Koreje. Je Severka oběť, nebo viník?
Podle návodu Susann Kreiheové si uvaříte například španělský zapečený koláč, kroupové rizoto s mrkví, gruzínský hovězí guláš nebo upečete třeba žemlovku s třešněmi. A to všechno beze zbytků!
Beznadějně zapomenuté a Bohem i lidmi odstrčené kouty středního Ruska, kde bují především bída, beznaděj, alkoholismus a prostituce. Na tato místa zavádí čtenáře kniha ruské opoziční novinářky.
Úspěšný režisér objeví „hipísácký“ komiks ze 70. let a začne podle něj točit akční trhák. Tom Hanks v novém románu přetavuje svou znalost filmařského prostředí v milující i štiplavý komentář.
Humoristický román Eduarda Basse o československém fotbalovém mužstvu dobývajícím svět se stal krátce po svém vydání v roce 1922 hitem – a dodnes patří mezi autorova nejznámější díla.
Co jedl Karel IV. a co Jiří z Poděbrad? A jak starý je vlastně špekáček? Tomu všemu se věnuje Christian Szabo ve svém knižním gastronomickém projektu Evoluce českého jídla.
Kdo určuje, co je ten pověstný „dobrý vkus“? Kde se tato moc vlastně získává a jak se ve společnosti distribuuje? Právě na to se ptají autoři nové knihy.
„Velký krok kupředu pro houby celého světa,“ hlásá úvodník prvního (fiktivního) časopisu, který „je nejen o houbách a pro houby“, ale v jehož redakci také samy houby pracují.
Bývalý dealer Daniel Flasza si z pobytu ve vězení přinesl debutový román, psaný během výkonu trestu „pěkně postaru“ propiskou do mnoha sešitů. O Mukly a Šlajsny hrajeme v pravidelné knižní soutěži.
V rámci pravidelné knižní soutěže hrajeme o Ještě jeden level. Poučený průvodce videohrami odhaluje, že některé z nich mohou být třeba spalující společenskou kritikou jako ty největší romány.
Ne každá emoce v noci spí. Paměť má třeba plné ruce práce! Jezdí totiž s vysokozdvižným vozíkem mezi regály a přemýšlí, kam uložit jakou vzpomínku. A taková Radost nemůže ani oka zamhouřit.
Známý sportovní bohém a svérázný fotbalový glosátor se v osobitém memoáru ohlíží za památnými okamžiky své kariéry. Před nikým a ničím si nebere servítky, nezatěžuje se kličkami a jde rovnou na bránu.
O knihu publicistky Mileny Štráfeldové líčící dramatický osud, dobu i lidi, kteří obklopovali skladatele Bedřicha Smetanu, si můžete tento týden zahrát v pravidelné soutěži webu iROZHLAS.cz.
Autor oblíbeného podcastu Kriminálka v nové knize zpovídá policejního operativce, vyšetřovatele, velitele zásahovky, šéfa mordparty, státního zástupce a někdejšího policejního prezidenta.
„(Kniha) si neklade za cíl dokázat nějaké rozsáhlé spiknutí. Jednoduše pracuje s daty jako s laserem, kterým zcela čistě prořezává mlhu nevědomých a neuvážených rozhodnutí,“ píše v recenzi Guardian.
„Na začátku byl slib. Chtěli se vrátit do vlasti, která ve skutečnosti jejich vlastí nikdy nebyla,“ píše v úvodu knihy slovenský reportér Lukáš Onderčanin.
Dokumentaristka Jana Počtová čtyři roky natáčela s lidmi v netradičních vztazích. Rozhovory s nimi dávají nahlédnout do radostí, strastí i nejistot, které nezvyklé podoby soužití přinášejí.