„Tato agenda je v posledních letech výzvou a nápad trestné činnosti roste asi stonásobně každý rok,“ vysvětluje Lenka Bradáčová, pražská vrchní státní zástupkyně.
Advokát Pavla Rusa proti kázeňskému opatření podal na místě stížnost k Vrchnímu soudu v Praze, který se tak věcí bude muset zabývat. Soud s ním bude pokračovat dalšími jednáními.
Ivana Timová, na rozdíl od svého manžela, s policií od začátku spolupracovala a dopředu avizovala, že se chce na trestu s žalobcem dohodnout. Za autora daných textů označila právě svého manžela.
„Nemáme pomalé rozhodování soudu. Ze statistik deset let nazpátek vyplývá, že trestní řízení v těch běžných věcech trvá do jednoho roku,“ vysvětluje pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.
Vyšší počet krádeží v obchodech ukazují policejní statistiky. Zatímco do konce loňského dubna řešily hlídky přes tři tisíce případů, letos jich za stejné období bylo o tisícovku víc.
„Daň byla v daňových řízeních prováděných u čtyř daňových subjektů doměřena z titulu neuznání nákladů za reklamní plnění,“ uvedl Specializovaný finanční úřad.
Policie před více než měsícem případ smetla ze stolu s tím, že nemá dostatek důkazů. A tento verdikt před dvěma týdny potvrdil i žalobce, který případ dozoroval. Nyní případ řeší Lenka Bradáčová.
Případ odložit, nebo jej naopak vrátit policistům a možný daňový podvod nechat dál prošetřovat. Takové možnosti má nyní státní zástupce František Partík v takzvané reklamní větvi kauzy Čapí hnízdo.
Letošní žebříček výrazně proměnily i volby do sněmovny. Mezi prvními patnácti nejvlivnějšími ženami nově figuruje ministryně obrany Černochová (ODS) i předsedkyně sněmovny Pekarová Adamová (TOP 09).
Státní zakázka se týká nebezpečných odpadů ze skládky v Nelahozevsi na Mělnicku. Ty se následně převážely a ukládaly na skládku Celio u Litvínova na Mostecku.
Tumor, operace inspekce proti únikům z policejních databází, se rozrůstá: jak zjistil server iROZHLAS.cz, obvinění si nově vyslechli další dva lidé. Soupiska stíhaných tak čítá už celkem 9 osob.
Zdrží návrh Andreje Babiše na zastavení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo definitivní rozhodnutí v této věci? Proč rozhodování státního zastupitelství v této kauze trvá tak dlouho?
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) spustila proces, na jehož konci by měla vládě nabídnout ke schválení kandidáta na post nejvyššího státního zástupce.
„Frekvence tlaků byla nyní čím dál častější a já jsem chtěl odejít z vlastního rozhodnutí - ne se stát jakýmsi rukojmím vlády,“ řekl nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v rozhovoru pro Respekt.
Únik informací do médií kritizovala i ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Vinila z něj žalobce, což ale odmítla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.
Pro iROZHLAS.cz to potvrdil mluvčí pražských žalobců Aleš Cimbala. Prostudování trestního spisu ze strany obviněných je podle něj v plánu na konec května.
Loni se podle Nejvyššího státního zastupitelství uzavřelo 267 dohod. Jen za první tři měsíce letošního roku se aktéři dohodli ve 127 případech, z toho bylo 25 zvláště závažných trestných činů.
Okresní soud Praha-východ už druhý den řeší kauzu Bereta. Asi tři hodiny vypovídala obžalovaná státní zástupkyně Dagmar Máchová. Další dva obžalovaní vypovídali neveřejně.
„Je postavená na torzech odposlechů, různých úryvcích. Ty si policejní orgán nebo státní zástupkyně doplňovaly tak, aby se ji to hodilo,“ říká o obžalobě státní zástupkyně Dagmar Máchová.
S výsledky šetření vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová seznámila ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO), která je však podle šéfky pražských žalobců odmítla akceptovat.
Soudce Sovák čelí obvinění kvůli tomu, že podle vyšetřovatelů ovlivňoval odvolací řízení. Počínal si tak údajně zejména kvůli slibům protiplnění od svého přítele Bíby.
V případu soudce pražského vrchního soudu Sováka, obviněného z korupce a ovlivňování soudních řízení, měla některá média podle Benešové přístup k interním informacím.