Společnost Apple na tradiční akci představila nové produkty. Některé jejich funkce, jako jsou umělá inteligence nebo oboustranná satelitní komunikace, ale nebudou na českém trhu dostupné.
Otázka zákazu mobilních telefonů ve školách byla předmětem mnoha vědeckých studií, které ale nepřinesly jednotné výsledky. Samotný zákaz totiž nestačí, školy jej musí žákům vysvětlit a obhájit si jej.
Čtvrtina lidí ve věku 18 až 34 let nikdy nezvedá telefon. Zvonění telefonu ignorují, odpovídají prostřednictvím textových zpráv nebo si vyhledávají neznámá telefonní čísla na internetu.
Podle neurologa Martina Jana Stránského, se kterým vedení města zákaz letos v květnu konzultovalo, snižuje používání telefonů koncentraci dětí a efektivitu učení a hrozí také nebezpečí kyberšikany.
Insolvenční správce Pavel Fabián podal k Národní centrále proti organizovanému zločinu trestní oznámení na jednatele zkrachovalého provozovatele obchodu s elektronikou Mammoth.
Odkaz na článek někteří sdílí na sociálních sítích s nelichotivými komentáři směrem k vládě Petra Fialy (ODS) či poslancům. Má to ale háček - vůbec nejde o Českou republiku.
„K pokrytí vždy a všude. Kdykoliv a kdekoliv byste měli být schopni se připojit,“ upřesňuje expert z Českého vysokého učení technického v Praze pro Český rozhlas Plus.
Restaurace v italské Veroně přišla s originálním konceptem. Chce tím přimět zákazníky, aby nekoukali do mobilního telefonu, ale pěkně postaru si povídali.
Obavy z toho, že budou mít děti kvůli času strávenému na počítači nebo telefonu nedostatek pohybu, má podle průzkumu 21 procent dospělých Čechů. Konkrétně u dětí do 14 let se to ale neprokázalo.
Cílem iniciativy, s níž přišlo sdružení rodičů v městečku ležícím nedaleko Palerma, je „vrátit děti a jejich matky a otce do reality“ a přimět je znovu „objevovat skutečné hodnoty života“.
Směrnice, jejímž cílem je usnadnit život spotřebitelům a omezit množství elektronického odpadu, získala podporu i přes nesouhlas dominantního amerického výrobce elektroniky Apple.
Pracovní počítače, které zaměstnanci dostávají pro práci z domova nebo i z cest, často obsahují nějaký druh špionážního programu, takzvaný bossware, upozorňuje server The Guardian.
Vědci z Českého vysokého učení technického už teď ale zkoumají připojení příští generace. Ve své laboratoři řeší třeba i to, jak jednou mobilní sítě zlepší bezpečnost v dopravě.
„S dalšími a dalšími zařízeními jsou prodávány další a další nabíječky, které se nedají použít na jiné přístroje anebo nejsou nutné,“ zdůvodnil komisař pro vnitřní trh Thierry Breton.
Nový škodlivý software sleduje podle odborníků například mobilní aplikace bank jako ING, Amro nebo Santander. A také e-peněženky Coinbase, Kraken a Crypto.com.
Všichni hráči se musí při registraci do hry přihlásit oficiálním identifikačním číslem, které je propojené s databází občanů. Jenže děti často využívají osobní identifikační číslo dospělých lidí.
Důvodem byla omezení kvůli koronaviru, kdy se výuka přesunula do domácností a část lidí pracovala z domova, ale i rostoucí využití chytrých mobilních telefonů a zlevňování datových tarifů.
Podle Babiše by tak došlo ke vzniku úřadu s větší pravomocí, než má ministerstvo zdravotnictví. Babiš se také ohradil proti tvrzení o zavádění totalitních praktik.
Češi v minulých dnech dostali SMS od hlavní hygieničky. Prosí v ní občany o nainstalování aplikace eRouška do mobilu. Mnoho lidí se ale domnívá, že jim aplikace nezabezpečí ochranu osobních údajů.
Do léta měly členské státy vypracovat zprávu, jaká opatření zavedly. Komise pak vydala souhrnný report, ve kterém vyzdvihuje opatření hlavně v Nizozemsku, Itálii nebo Francii. Česko nezmiňuje vůbec.
„Tomáši, slyšíš mě?“ ptá se žena mladíka ležícího v bezvědomí na zemi. Ten ale nereaguje. Takto začíná jeden z příběhů vznikající aplikace Ve vteřině, která má učit první pomoc interaktivní formou.