Podle premiéra Petra Fialy (ODS) byla na ministerstvu vnitra zřízena pracovní skupina, která pracuje na tom, aby průběh voleb provázely co nejmenší komplikace.
„Vážení přátelé, velmi mě to mrzí, ale z důvodu nemoci bohužel musím zrušit zítřejší (pondělní) program v Moravskoslezském kraji a na Zlínsku,“ napsal premiér Petr Fiala.
Politici občany ujišťují, že vybudují další stovky kilometrů dálnic, zařídí skvělé vzdělání a seženou evropské dotace na cokoliv. Málokdo se opravdu vážně ptá, co tyto „dary“ budou stát.
Veřejné rozpočty mají podle jihomoravského hejtmana Jana Grolicha (KDU-ČSL) a dalších politiků vydělat podporou brněnské Velké ceny sto milionů korun. Analýzu se ale redakci získat nepodařilo.
„Cílem je zpečetit společnou snahu o prohloubení našich ekonomických, obchodních, investičních a vědecko-technických vztahů v následujících letech ve všech sférách,“ uvedl Tomáš Pojar pro iROZHLAS.cz.
Proč selhala vyjednávání o růstu platů státních zaměstnanců mezi odbory a vládou a co bude dál? „Vláda na nás hází špínu, chceme ale jednat dál,“ řekl Radiožurnálu mluvčí odborů Pavel Bednář.
Odbory požadovaly navýšení tarifů pro všechny pracovníky od září nejdřív o 15 procent, potom o deset procent. Ministerstvo práce původně navrhovalo přidat od příštího měsíce asi polovině pracovníků.
Premiér Petr Fiala uvedl, že státní rozpočet pro příští rok by měl hospodařit se schodkem 231 miliard korun a školství by mělo dostat proti letošku nejméně o deset miliard korun víc.
„Jsem přesvědčen, že nominace ČR bude akceptována,“ řekl premiér Petr Fiala. „Děláme všechny kroky, abychom tentokrát s ekonomickým portfoliem uspěli,“ dodal.
Díra ve státních financích velikosti přinejmenším 100 miliard zeje dodnes a opět zabrání ministru financí Zbyňku Stanjurovi (ODS) sestavit zodpovědný rozpočet.
T-Mobile předložil soudu stanovisko zpravodajců, ve kterém třeba varují, že prohraje-li T-Mobile soudní při o blokování s webem AC24, může to vést k propadu důvěry mezi soukromníky a státem.
To, že dnes Andrej Babiš bez jakýchkoli zábran hovoří o „zeleném šílenství“ a „pitomosti EU, která nám pořád něco nařizuje“, je umožněno i špatnou pamětí domácích médií.
„Je to nepochybně rozhodnutí státníka, jenž desítky let sloužil svojí zemi. Je to odpovědný a osobně jistě nelehký krok, o to je ale cennější,“ napsal Petr Fiala.
Když to shrnu, v roce 2014, v době, kdy u nás vládl premiér Bohuslav Sobotka, sociální demokrat, spolu s ANO a lidovci, byl Petr Fiala prostě klasický, antibruselský odeesák.
Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová dělá vše pro to, aby si v Evropském parlamentu zajistila většinu, mezi 21 českými europoslanci ale převažují její odpůrci. Čtyři jsou na vážkách.
V úterý pokračoval Městský soud v Praze v projednávání případu Filipa Simana, který měl před dvěma lety rabovat na Ukrajině. Siman vinu odmítá, v jeho neprospěch ale mluví výpovědi svědků i nahrávky.
K Patriotům pro Evropu se vyjádřil i vicepremiér Ivan Bartoš (Piráti). „Babiš zhnědnul“. „Vzhlíží k Orbánovi a dal se do holportu s nacionalistickými stranami z dalších zemí Evropy,“ uvedl.
„Bohužel je napětí mezi hnutím ANO a vládou opravdu velké a mnohdy v takové atmosféře racionalita argumentů vstupuje do pozadí. To není dobrým vkladem do jednání,“ řekl Pavel.