„Sanduová by se opravdu vážně měla zamyslet nad tím, jak komunikovat s domácími voliči,“ upozorňuje pro Český rozhlas Plus novinářka Deníku N Petra Procházková.
Střet mezi údajně nejbohatší Ruskou Bakalčukovou a jejím manželem vyostřil v přestřelku mezi jejich ozbrojenými muži v Moskvě. Ve sporu jde o víc než jen ohromné peníze, říká novinářka Procházková.
Podle prezidenta Zelenského jde o součást jeho „vítězného plánu“ na ukončení války, s nímž chce v září seznámit amerického prezidenta Bidena i oba jeho možné nástupce.
„V tuto chvíli by pro Putina bylo příměří výhodné. Je zřejmé, že jeho plán dobýt většinu Ukrajiny, změnit režim a udělat si z ní zas tu starou dobrou poslušnou provincii nevyšel,“ říká Procházková.
Jak se ukrajinské veřejné mínění vyrovnává s poklesem zahraniční podpory a ztrátou jednoty v boji proti ruské agresi? Odpovídala reportérka Deníku N Petra Procházková.
„Žijeme v obrovské nejistotě, protože nikdy nedokážeme odhadnout, kdy ruské orgány lžou, kdy si vymýšlejí, snaží se nás úplně zavést na scestí, anebo kdy je to náhodou pravda,“ vysvětluje Procházková.
Jestli a kdy se bude policie výpověďmi zabývat, záleží na množství dostupných informací. „Zda bude potřeba vyčkat třeba na písemné vyhotovení rozsudku,“ říká mluvčí městského státního zastupitelství.
Česká delegace i ukrajinská strana si podle ní neustále vyjadřovaly vzájemnou náklonnost a přátelství: „Vysocí politici včetně prezidenta Zelenského a premiéra Fialy oslovují křestními jmény.“
Mezi Ukrajinou a Ruskem proběhla výměna zajatců, mezi propuštěnými byli i bojovníci z pluku Azov. Jedná se pravděpodobně o největší výměnu zajatců od vypuknutí sporu.
„Dosud probíhal konflikt tak, že Rusové diktovali, kde a jak se bude bojovat. Ukrajině se teď podařilo izolovat Chersonskou oblast, ohrožuje Záporožskou oblast,“ shrnuje generálporučík v záloze Macko.
Tálibán v Afghánistánu slíbil dodržování práv žen. Jaká je ale skutečnost? Podle novinářky Petry Procházkové z Deníku N omezují život Afghánek stále přísnější pravidla.
Redaktorka Deníku N Petra Procházková se momentálně nachází v Ukrajinském Dnipru. V rozhovoru promluvila o momentální situaci v zemi a vyjádřila se i k nedávnému ostřelování Kyjeva.
„Myslím, že hodně lidí se prostě bojí a snaží se tu situaci nějak přečkat. Aby člověk riskoval třeba patnáct let vězení, to už musí být hodně motivován,“ popisuje novinářka Petra Procházková.
„Člověkem, který imponuje velké části světa, kterému naslouchají jeho občané a který má devadesátiprocentní podporu, aniž by musel falšovat sociologické výzkumy,“ vysvětluje pro Český rozhlas Plus.
Podle novinářky Petry Procházkové není fronta pouze na Ukrajině, ale i v Rusku. Rusové se musí každý den vypořádávat s vlnami propagandy a režimem, ze kterého mají často strach.
Lukašenko je člověk, který jen tak někomu nějaké ponížení nedaruje. Cítil se v poslední době ponížen, měl pocit, že se proti němu celá Evropa spikla, komentuje pro Radiožurnál Petra Procházková.
Hnutí Talibán v pondělí vstoupilo do Kábulu. Lidé se snaží opustit zemi všemi možnými prostředky, bojovníci hnutí upevňují svoji moc v provinciích. Situaci v zemi okomentovala reportérka Procházková.
Reportérka Deníku N Petra Procházková se snažila získat akreditaci na běloruské volby, jako ostatní zahraniční novináři ji ale nedostala. Rozhodla se tam vyjet jako turistka, v zemi strávila týden.
Konflikt mezi Petrou Procházkovou a Vladimírem Frantou podle novinářky vznikl kvůli textům, které Franta zveřejnil na serveru Sputnik, a ve kterých překroutil vystoupení Procházkové na fóru.
Nora Fridrichová, Markéta Chaloupská a Petra Procházková promluvily pro Český rozhlas Radio Wave o kyberšikaně namířené proti ženám, které působí v žurnalistice, i situaci na české mediální scéně.
Houpe se pod ruským prezidentem Vladimirem Putinem židle? Po víkendových oblastních a gubernátorských volbách totiž lidé vyšli do ulic a následně jich necelá tisícovka skončila za mřížemi.