30 dokumentů, 26 dramat, 51 českých a zahraničních reportáží, 39 podcastů se utká o cenu na přehlídce rozhlasové tvorby. K poslechu jsou i online. Kromě nich se představí i další projekty rozhlasu.
„Potřebujeme veřejnoprávní novinařinu? Samozřejmě ano! Dokonce je naše role stále důležitější. Musíme lidem pomáhat s navigací v této mediální krajině,“ říká Zachrison.
Slavnostní vyhlášení ankety se odehraje na Nové scéně Národního divadla 12. dubna od 20 hodin a uslyšíte ho v přímém přenosu na Radiožurnálu, Českém rozhlase Dvojka a Vltava.
Český rozhlas uspořádá v den svých 100. narozenin pro širokou veřejnost a posluchače koncert v Riegrových sadech. Kulaté výročí připomene také výstava v Národním technickém muzeu.
Láskou k rozhlasovému natáčení je pověstná například rodina Brousků – o tom, jaké to je mít za tátu rozhlasového krále, se v dalším díle seriálu Rozhlasoví králové rozpovídal Otakar Brousek mladší.
„Snažíme se lidem dávat čím dál více najevo, že Vltava není jenom stanice klasické hudby. Ona tu nálepku pořád trochu má. Kdo si ji ale zapne, zjistí, že tomu tak vůbec není,“ říká Jaroslava Haladová.
Padesátiletou historii Českého rozhlasu Vltava si můžete připomenout v pětidílném rozhlasovém seriálu, který se věnuje klíčovým historickým počinům, milníkům a osobnostem stanice.
Kdo se osobně nedostane na Střelecký ostrov, může v neděli od 16 hodin ladit Český rozhlas Vltavu. Stanice koncert odvysílá živě, streamovat ho bude také staniční web a sociální sítě.
Snímek o rozhlasovém novináři, který se snaží najít společnou řeč se svým excentrickým synovcem, je Mills ve svých typických barvách – soustředěný, naslouchající, hravý.
V Olomouci skončil 33. ročník Mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby PRIX BOHEMIA RADIO. O hlavní festivalové ceny tam soutěžilo 13 reportáží od autorů z pěti zemí, osm dokumentů a pět dramat. Svého držitele má i rozhlasová Thálie. Ocenění získal herec pražského Divadla v Celetné Petr Lněnička za výkon v rozhlasové hře "451 stupňů Fahrenhaita".
Před 70 lety poválečný svět napjatě sledoval finále Norimberského procesu. Přes 20 nacistických válečných zločinců se zodpovídalo soudcům Mezinárodního vojenského tribunálu, složeného ze zástupců vítězných mocností - USA, Sovětského svazu, Francie a Velké Británie. Lidé v Československu měli zprávy z Justičního paláce takříkajíc z první ruky, a to díky zpravodaji Československého rozhlasu Františku Gelovi. Novinář, rozhlasový zpravodaj, spisovatel, diplomat a překladatel se narodil před 115 lety, 18. září 1901.