Člověk v tísni spustil sbírku SOS Povodně. Lidé za 24 hodin přispěli 24 miliony korun, řekl zástupce organizace Tomáš Urban. Člověk v tísni má v terénu desítky lidí, již na pomoci spolupracují s IZS.
"Tady v Plzeňské kraji tedy dalšího heraldika zatím neznám. Komunikuji hlavně s dalšími kraji, kde už tyhle sběratele znám. Sháníme stále novinky,“ říká pro Český rozhlas sběratel Jan Reidl.
Abyste se do slosování vůbec dostali, musíte nejprve iniciativě United24 darovat minimálně 24 dolarů (zhruba 560 korun). Peníze pak jdou na obnovu zničených budov na Ukrajině.
Na ramíncích u zdi se třpytí slavnostní šaty a na policích kvetou pestrobarevné mýdlové květiny. V zadní místnosti ale ženy z Ukrajiny šijí vybavení pro ukrajinský batalion v Záporoží.
„Prosím vás, nenechte mou dceru Viktorii zemřít v pěti letech, má rakovinu mozku.“ Takhle srdceryvně začíná příběh na webu, který vybírá peníze na údajně nemocnou Viktorii.
„Nejvíc mě mrzí, že jsme neměli na starší dceru dost času a že jsme většinu času museli věnovat Martínkovi. Doufám, že jí to vynahradíme,“ přiznává Tomáš Zatloukal, který se stal ze dne na den známým.
Za první tři týdny se na genovou terapii pro Martínka vybralo ani ne 10 milionů korun. Pak si ale jeho příběhu všimla influencerka Nikol Leitgeb a stránky sbírky začaly kolabovat.
Martínek se vzácným onemocněním potřeboval sehnat rychle peníze na léčbu, ale sbírce se nejdřív vůbec nedařilo. Stomilionová cílová částka se zdála jako nedosažitelný cíl.
„Nedávno se Martínek naučil překulit ze zad na bříško. Tím se teď baví nejvíc,“ napsali rodiče na server Donio, kde se loni na chlapcovu léčbu vzácné nemoci vybralo přes 150 milionů korun.
Část celoživotní numismatické sbírky Václava Bruny se v Praze vydražila za 6,15 milionu eur, tedy zhruba 155 milionů korun. Sálovou aukci doplní nedělní on-line dražba druhé části sbírky.
Nasadit čelovku, běžecké boty a úsměv, protože spíš než o závod jde na Nočním běhu pro Světlušku hlavně o dobrou věc. Ve čtvrtek se sešlo v pražské Stromovce skoro 4500 tisíce lidí.
Sbírka, kterou podpořily též různé osobnosti, pokračuje. „Svou podporou jste dokázali, že Slovensko není zbabělé, právě naopak je odvážné a ochotné pomáhat,“ vzkázali organizátoři.
Češi jsou štědří. Podle sbírkových platforem darují v poslední době často víc peněz, než nemocní na léčbu potřebují. Co se s penězi pak děje? Řeší to nějak české zákony? A je možné je vrátit dárcům?
Na Ukrajinu dorazily první 4000 dronů, na které přispěli dárci díky českému projektu Skupina D. Lidé už na vybavení pro ukrajinskou armádu poslali přes 140 miliónů korun, přispívají i ze zahraničí.
Za dva měsíce se ve sbírce Drony Nemesis sešlo necelých 133 milionů korun. Původní cíl byl přitom 100 milionů na pořízení deseti tisíc takzvaných FPV dronů.
Hájovna v brdských lesích byla v období druhé světové války sídlem protinacistického odboje. V 90. letech se místo stalo tábořištěm skautů a sloužilo až do roku 2019.
„Momentálně probíhá příjem v nemocnici v Motole, kde si Martínka během několika dní ještě trochu proklepnou a podívají se na to, jak se jeho stav vyvíjí,“ řekl právní zástupce rodiny Zdeněk Joukl.
Škola podle mluvčího Václava Hájka už vyplácí podporu na léčbu či psychosociální podporu. Zhruba 40 milionů korun chce univerzita přerozdělovat po ukončení „akutní fáze“ od poloviny února.
Skupina D organizuje sbírku s cílem vybrat 100 milionů korun na 10 000 dronů s kamerou pro ukrajinskou armádu. Situace na bojišti se mění a drony hrají prim, uvedl pro Radiožurnál analytik Foltýn.
Sbírku s názvem Drony Nemesis spolek spustil 22. prosince loňského roku a za měsíc jim přispělo patnáct tisíc Čechů a Češek. Nejvyšší příspěvek, který spolku přistál na účtu, byl pět milionů korun.
V ruinách domu v Izjumu se zrodil videoklip, který odstartuje českou sbírku Sanitky pro Ukrajinu. Na klávesy ovšem nehraje Michal Kocáb, ale mladičká klavíristka Nastia z Avdijivky.
Mezi předanými dárky z webu JežíškovaVnoučata.cz se nejčastěji opakují různé dobroty, ať už sladké nebo slané, časté je taky oblečení nebo různá drogerie.
Například Diecézní Charita ostravsko-opavská chce získat peníze na 55 projektů, které pomohou lidem postiženým vážnými nemocemi, osaměním ve stáří nebo nepříznivou ekonomickou situací.
Loni Tříkrálová sbírka vynesla víc než 161 milionů korun, což bylo nejvíc v její historii. První ročník sbírky se uskutečnil v roce 2000 v olomoucké arcidiecézi. Celostátně proběhla o rok později.