Díky přístroji, který pomáhá s dýcháním, může být Martin po většinu roku doma. Do nemocnice jezdí na několikadenní pobyt jednou za čas. Lékařka při něm kontroluje, jestli přístroj funguje tak, jak má.
Skupina českých dobrovolníků z organizace Tým pro Ukrajinu dovezla na Ukrajinu šest plných dodávek materiálu, z toho tři sanitky. Zdravotnických nosítek vyrobených v Česku tady je 50 kusů.
Černý už před časem ostře kritizoval fakt, že když byli lékaři pod velkým tlakem kvůli rozhodování, komu léčbu poskytnout a komu pomoct nemohou, ministerstvo zdravotnictví jim nenabídlo podporu.
V tisku se dočtete, že ventilátory, na které loni lidé přispěli 14 miliony korun, leží ladem. Podle Hospodářských novin není personál na obsluhu. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Liberecká nemocnice je stejně jako jiné kvůli koronaviru na hraně svých kapacit, ať už lůžek nebo personálu. Sestry a lékaři jsou vyčerpaní, někteří dokonce při práci omdlévají. Konec je v nedohlednu.
Podle německého velvyslance v Praze Christopha Isranga se velmi osvědčila česko-německá spolupráce z jara, kdy si oba státy pomáhaly s návratem svých občanů z ciziny.
Výrobu 182 plicních ventilátorů zaplatily peníze od dárců. Podle mediálního zástupce MICo Medical Jana Kubáta se do nemocnic dostanou v první fázi jen tyto ventilátory.
Zároveň komise propojí Česko s ostatními členskými státy bloku, které nabídnou své volné kapacity. „Děkuju za solidaritu a velmi rychlou reakci. Moc si té pomoci vážíme,“ napsal také premiér.
Uherské Hradiště||Dominika Kubištová|Zprávy z domova|Rozhovor
Uherskohradišťská nemocnice v posledních týdnech každý den přesouvá oddělení nebo ruší plánované neakutní zákroky. V regionu je totiž nejvíc nakažených na sto tisíc obyvatel v Česku.
V českých nemocnicích je 1898 plicních ventilátorů, kvůli epidemii covidu-19 se denně sleduje jejich volná kapacita. Zhruba v polovině října klesla pod 50 procent, aktuálně je obsazeno 52,2 procenta.
Úkolem orgánu podle něj bude i řešení krizových situací. Rada by se přitom měla zaměřit na včasnou podporu výzkumu a vývoje, investic, certifikací produktů vlastní výroby nebo třeba na nákup produktů.
Asi deset procent pacientů potřebuje intenzivní péči a současné kapacity nestačí. V dopisu, který adresovali Evropské společnosti pro intenzivní medicínu, doporučují také zajištění ventilátorů.