Objev připomíná pověst o paní Cao, která údajně vládla Moche před 1700 lety. Její tvář byla zrekonstruována v roce 2017 pomocí 3D tisku na základě lebky starověké mumie.
Péče o rodinu, nebo kariéra? Před podobnou volbou často stojí ženy v Česku. „Anebo se od nich očekává, že zvládnou obojí a nebudou si stěžovat,“ upozorňuje Klára Kalíšková.
Ženy kvůli nedostatečnému povědomí a někdy i laxnímu přístupu některých gynekologů, na pomoc dlouho čekají. A aktivní snaha zmírnit symptomy nemoci stojí peníze, fyzioterapii pojišťovna nehradí.
Partner Peroutkové se přizpůsobil její kariéře a předčasně ukončil svoji fotbalovou kariéru. To je podle Peroutkové v tuzemsku stále ojedinělé, ale tento systém jim prý funguje dobře.
Papež zdůraznil, že každá společnost by měla ženy respektovat, opatrovat je a vážit si jich. Samotná katolická církev podle něj potřebuje znovu objevit svou vlastní ženskou tvář.
Rodina, nebo kariéra? Častá volba, před kterou stojí mladé vědkyně. Některé svou profesi dokážou skloubit i s výchovou dětí. Mnohem častěji se ale stává, že už se po porodu k vědecké práci nevrátí.
Kde se bere láska? Může za ni genetika? A co když je každý náš další vztah jen přesnou kopií toho předchozího? Tyto otázky si klade Štěpánka Jislová ve své nové komiksové knize.
„Až ti přijde výzva k výkonu trestu, neignoruj to a nastup, kdy máš,“ říká ve videu krátkovlasá Magda. Kamera ji sleduje od chvíle, kdy zazvoní u vrat nástupní věznice.
Etiopské ženy čelí dětským svatbám, obřízkám a znásilnění. Základního vzdělání dosáhne pouze polovina z nich, popisuje v rozhovoru Etiopanka, která jako jedna z mála získala univerzitní vzdělání.
„Bohužel jsme dostali zprávu, že moje dcera už nežije,“ řekla Ricarda Louková, matka dvaadvacetileté Shani. Původně se domnívala, že utrpěla těžká zranění a nachází se někde v Pásmu Gazy.
Režisér Nakonečnyj během loňského prestižního festivalu v Cannes vyvolal kontroverze, když za účelem upozornit na pokrytectví filmového průmyslu přišel na červený koberec za zvuků sirén.
Ve své práci prošla archivy a shromáždila data z USA o zastoupení žen na trhu práce za více než 200 let. To jí umožnilo zjistit, jak a proč se rozdíly ve výdělcích a zaměstnanosti žen a mužů měnily.
Režisérka Jaione Cambordaová se v sobotu stala první Španělkou, která získala Zlatou mušli, hlavní cenu na mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastiánu.
Krátce po půlnoci se ze skály nad turistickými domy, odlomil masivní blok kamení a zasypal dům. Na místo přijelo na 40 hasičů a záchranářů a čtyři hodiny se pokoušeli rodinu z domu vyprostit.
Blízkost, s jakou divák sleduje agonii, mění autobiografické drama ve snímek na pomezí hororu. O to znepokojivějšího, že se jedná o z části skutečný osud autorky knižní předlohy Annie Ernauxové.
Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín budou mít brzy na pozici operátora sekundárního okruhu i ženy. V Dukovanech se na tuto pozici školí Zuzana Fraňová, v Temelíně zase Adéla Chalupová.
„Je to často v důsledku domácího násilí, pronásledování, stalkingu. Za 20 let jsme takto zjistili případy 195 žen, které zbytečně zemřely často rukou parnera,“ říká Zdena Prokopová z organizace Rosa.
„Když si pěstujeme dobrý vztah k našemu tělu, je pravděpodobnější, že budeme žít spokojenější a naplněnější život,” myslí si psychoterapeutka a publicistka Lucie Brandtlová.
Podle environmentalistky Marie Drahoňovské se ženy pro bezdětnost často rozhodují ne kvůli sobě, ale jsou bezdětné pro druhé. Poslechněte si pořad Studio Leonardo Českého rozhlasu Plus.
Policie vyhlásila pátrání po 44leté ženě z Mariánských Lázní, kterou jako pohřešovanou nahlásila její sestra, když se v pátek večer nevrátila domů. V sobotu po poledni se ji podařilo v pořádku nalézt.
Levicová vláda, která nastoupí spolu s Gabrielem Boricem v březnu, je mladá a různorodá. Řada jejích členů se stejně jako nový prezident angažovala při protestech za sociální spravedlnost.
V 18. století chtěli městští úředníci postavit na náměstí Prato della Valle sochy největším italským osobnostem, kteří buď pocházely z Padovy nebo měly k městu nějaké pouto. Takto vzniklo na 88 soch.
Ženy slouží v americkém námořnictvu od počátku 20. století. První žena se stala námořní pilotkou v roce 1974 a na letadlové lodi byly poprvé nasazeny v roce 1994.
Když byla Anderssonová vybrána jako první žena do premiérského úřadu, dostalo se jí v parlamentu velkého potlesku. Jde však pro Švédsko, pyšnící se rovností, o přelom, nebo jen o zajímavost?
Americká vláda za Obamy slíbila, že na jednu z dolarových bankovek umístí ženu. Vybrala dvacetidolarovku a lidé v anketě zvolili první černošskou postavu – bojovnici proti otroctví Harriet Tubmanovou.