O tučňácích se někdy říká, že vlastně létají ve vodě. Mají neobvykle vyvinuté prsní svaly, tvoří až 30 procent jejich hmotnosti. To je několikrát více než u těch nejvýkonnějších létajících ptáků.
Říká se, že když se dva lidé políbí od zavěšeným jmelím, vydrží jim láska po celý další rok. To ale nejsou zdaleka všechny pověry, které se kolem jmelí točí.
Lidský pupík ukrývá řadu tajemství. Kromě bakterií žijí v pupíku i houby, plísně, viry a další živé organismy. Je proto důležité si pupík čistit. Vznikají v něm také žmolky, častěji u mužů. Jak to?
První důkaz o dvouocasém lvu ve znaku je z roku 1247. Syn Václava I., pozdější Přemysl Otakar II., se stal moravským markrabětem a druhý lví ocas symbolizoval spoluvládu otce a syna.
Svatby odnepaměti provázejí různé zvyky. U nás někdy dávají ženichovi na nohu kouli, novomanželé se při hostině krmí jednou lžící, rozbíjí se talíř a tak podobně. Jaké zvyky se ale dodržují ve světě?
Červánky jsou meteorologický jev a ukazují se ráno i večer. Nejsou jen červené, ale i žluté, oranžové nebo růžové. Jak to? Je to dáno tím, jak vysoko je slunce nad obzorem.
Jakou jedovatou látku tato rostlina obsahuje? Jak se otrava projevuje a je k dispozici protijed? A může být tato nebezpečná látka někdy i zdraví prospěšná?