Teplice se doma dočkaly kýžené výhry, Sparta po trenérské výměně porazila Jablonec 2:1

Fotbalisté Teplic utnuli osmizápasové čekání na ligovou výhru, když ve 2. kole první ligy doma přehráli Duklu Praha 5:2. Fotbalisté Sparty vyhráli ve šlágru 2. ligového kola v Jablonci dvěma góly po pauze 2:1. Pražané tak zvládli první zápas po odvolání trenéra Pavla Hapala.

Teplice / Jablonec (Aktualizováno: 20:04 29. 7. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 2. kola první fotbalové ligy mezi FK Teplice a FK Dukla Praha. Z gólu se radují tepličtí hráči (zleva) Admir Ljevakovič a David Vaněček. | Foto: Vojtěch Hájek | Zdroj: ČTK

FK Teplice - FK Dukla Praha 5:2

Dukla sice v úvodu převzala iniciativu, ale chyběla jí efektivita. Naopak v 18. minutě ukázal svůj důraz teplický střelec Vaněček, který ve vápně přetlačil stopera Chlumeckého, naběhl si na Krobův centr a střelou z voleje poslal domácí mužstvo do vedení.

Pražané mohli odpovědět, ale Podaný po nakrátko rozehraném rohu hlavičkoval jen do břevna. Ze standardních situací hrozily i Teplice, zejména Vondrášek, číhající na zadní tyči. Dvakrát neuspěl, ale pak Krobův roh prodloužil Král, Vondrášek vyhrál souboj s Tetourem a hlavou zařídil zvýšení.

Nováček z Opavy podlehl v oslabení Zlínu 1:2, gól z nastavení zařídil Slovácku výhru nad Ostravou

Ještě do poločasu zahrozil střelou z dálky Kučera, ale na třetí pojistku si museli domácí fanoušci počkat až do druhé půle, kdy Žitný pronikal, míč se dostal k Horovi a ten neměl problém přehodit brankáře. Za šest minut Král ve vápně posunul míč opět k Horovi, který svým druhým gólem definitivně rozhodl.

Teplice pak polevily a Dukla se dočkala snížení. Holíkovu ránu Diviš vyrazil, ale jen ke střídajícímu Schranzovi, který měl v rohu vápna dostatek času zamířit na vzdálenější tyč a vstřelit čtvrtý gól v posledních sedmi zápasech.

Domácí si ale vzali čtyřbrankový náskok zpět, když Luts přihrál před odkrytou branku Vaněčkovi. Konečnou podobu výsledku dala Holíkova hlavička po centru Podaného v úplném závěru zápasu.

AC Sparta Praha - FK Jablonec 2:1

V 53. minutě otevřel skóre Guélor Kanga, v 69. minutě přidal pojistku střídající Vukadin Vukadinovič a v závěr už jen snížil David Lischka. Sparta porazila Severočechy v nejvyšší soutěži popáté z posledních šesti duelů. Letenští zvítězili 2:0 i v druhém utkání ligové sezony a v neúplné tabulce jsou druzí. Jablonec i podruhé prohrál a je dvanáctý.

Ščasný, který se vrátil na sparťanskou lavičku po necelých dvou letech od svého konce předloni v září, udělal oproti zápasu na půdě Subotice jednu změnu v základní sestavě. Frýdek se místo Kulhánka posunul do zálohy a na levém kraji obrany nastoupil Costa.

Jablonec začal náporem a během prvních deseti minut měl tři slušné šance. Nejprve ve třetí minutě protáhl brankáře Nitu Jovovič, v páté minutě po pěkné akci z úhlu minul vzdálenější tyč Masopust a stejný hráč za chvíli v další dobré pozici mířil opět vedle.

Utkání 2. kola první fotbalové ligy mezi FK Jablonec a Spartou Praha. Na snímku hráči Sparty Uroš Radakovič a brankář Florin Nita. | Foto: Vít Černý | Zdroj: ČTK

Sparta se postupně vymanila z tlaku a srovnala hru. V dobré pozici se ocitl Kanga, ale přestřelil. V 37. minutě měli největší šanci úvodního dějství domácí. Masopust si obhodil obránce a postupoval sám na branku, ani ve třetí šanci však neskóroval, neboť ho vychytal Nita. Těsně před pauzou na druhé straně minul Chipciu.

Osm minut po změně stran šli Letenští do vedení. Stanciua nejprve vychytal Hrubý, Frýdek z dorážky trefil obránce, ale odražený balon už těsně zpoza vápna poslal povedenou ranou k tyči Kanga. Gabonský záložník otevřel skóre i v prvním kole při výhře 2:0 nad Opavou.

V 64. minutě se domácí marně dožadovali penalty po pádu Jovoviče ve vápně. Hostujícímu kouči pak vyšlo střídání. Vukadinovič byl na trávníku tři minuty, než v 69. minutě doklepl do sítě míč, vyražený brankářem Nitou po Plavšičově střele. Srbský záložník dal první soutěžní gól za Spartu.

Hosty pak dvakrát podržel Nita, který si poradil s Břečkovou tečí i následnou Ikaunieksovou šancí. V 88. minutě se už po centru z rohu prosadil hlavou Lischka, ale srovnat už domácí nedokázali.

FK Teplice - FK Dukla Praha 5:2 (2:0)

Branky: 18. a 79. Vaněček, 50. a 56. Hora, 38. Vondrášek - 66. Schranz, 89. Holík. Rozhodčí: Nenadál - Hájek, Arnošt. ŽK: Krob - Hanousek, Tetour. Diváci: 3116.

FK Jablonec - Sparta Praha 1:2 (0:0)

Branky: 88. Lischka - 53. Kanga, 69. Vukadinovič. Rozhodčí: Příhoda - Paták, Kříž - Adam (video). ŽK: Masopust - Costa, Kaya, Frýdek, Vukadinovič, Chipciu, Kanga. Diváci: 5952.