Sparta zlomila Litvínov až ve třetí třetině, poslední Mladá Boleslav sebrala Pardubicím bod v prodloužení

Hokejisté Sparty porazili ve 36. kole extraligy Litvínov 6:3 a udrželi se v čele soutěže. O výhře rozhodli Pražané ve třetí třetině, kdy dokázali třemi góly zlomit vyrovnané utkání na svou stranu. Pardubice zdolaly poslední Mladou Boleslav 4:3 v prodloužení. O výhře Dynama rozhodl obránce Libor Hájek 27 vteřin před koncem prodloužení svou první extraligovou brankou v kariéře.

Praha, Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté extraligových týmů budou zapojeni do akce O kapku lepší hokej

HC Sparta Praha dál vede Tipsport Extraligu po vítězství 6:3 nad Litvínovem | Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia | Zdroj: Profimedia

Hokejisté Sparty porazili ve 36. kole extraligy Litvínov 6:3, vyhráli popáté za sebou a udrželi se v čele soutěže. O šesté domácí výhře nad Vervou rozhodli Pražané ve třetí třetině, kdy dokázali třemi góly zlomit vyrovnané utkání se čtvrtým týmem soutěže na svou stranu. Gólem a asistencí se na tom podílel Roman Horák.

Diváci, kteří do O2 areny přišli až po první třetině, o nic zajímavého nepřišli. Hned v úvodu se do dvou slibných šancí dostal domácí Horák, jinak se ale nic zajímavého nedělo. Brankáři Kořenář a Zajíček bez problémů udrželi čisté konto.

Na začátku druhé části po Horákově přihrávce nedokázal zamířit přesně Najman a na druhé straně si Kořenář poradil s šancí Koblasy, poté už branky začaly padat.

Jako první se v signalizované početní výhodě prosadil hostující Kudrna, Sparta ale přidala a dokázala rychle otočit stav. Forman ještě neuspěl, ale ve 28. minutě v rozmezí 38 sekund překonali Zajíčka Konečný a po pohotové teči Buchtele, jehož gól si ještě rozhodčí zkontrolovali i videa.

Podobný obrat se ale následně podařil i Vervě. Nejprve si 17. branku připsal v přesilové hře Ondřej Kaše a poté využil zakrytého výhledu Kořenáře obránce Šalda a posunul hosty zpět do vedení.

Pražané ale ještě ve druhé třetině dokázali vyrovnat. Na konci biliárové kombinace v přesilovce byl Sobotka, jenž tak desátým gólem v sezoně oslavil podpis nové smlouvy se Spartou.

Do třetí třetiny domácí vstoupili s dvouminutovou přesilovou hrou, kterou dokázali v závěru zásluhou Horáka využít a vrátili se zpět do vedení. Přiblížit Spartu výhře mohl následně Chlapík, Zajíček ale jeho nebezpečnou střelu dokázal vyrazit.

Severočeši se tlačili do útoku, nevyužili však přesilovku a následně se prosadil Najman, při jehož objetí branky se nedokázal Zajíček včas přesunout. Hosté poté ještě více riskovali, snížit se jim ale nepodařilo. Naopak při power play inkasovali šestý gól.

Bod pro Mladou Boleslav

Hokejisté Pardubic zdolali poslední Mladou Boleslav 4:3 v prodloužení. Východočeši se třikrát prosadili v prostřední třetině, Mladá Boleslav ve třetím dějství vyrovnala.

Gólovou přestřelku v Brně ovládly Pardubice, po výhře 7:6 si v tabulce udržely druhou příčku

O výhře Dynama rozhodl obránce Libor Hájek 27 vteřin před koncem prodloužení svou první extraligovou brankou v kariéře. Pardubice ztrácejí na vedoucí Spartu už dva body, ale mají dva zápasy k dobru. Bruslařský klub se přiblížil třináctému Kladnu na rozdíl bodu.

Do pardubické sestavy se vrátil poprvé od konce listopadu obránce David Musil, po dvouzápasové absenci opět nastoupili i Tomáš Dvořák s Tomášem Hykou.

V úvodní třetině se hrála vyrovnaná partie bez větších gólových šancí, střelecky aktivnější dokonce byli hosté. Na druhé straně si brankář Novotný poradil se střelami Radila nebo Poulíčka.

Východočeši se poprvé prosadili až ve 24. minutě, kdy po 32 vteřinách využili úvodní přesilovku zápasu. Obránce Čerešňák posunul puk na Kauta, který dělovkou poslal Dynamo do vedení. V polovině utkání pak Pardubičtí využili rychlý brejk, kdy navíc Středočeši střídali, a v přečíslení našel Kousal přesně Radila.

Jenže vzápětí rozehráli početní výhodu hosté a rovněž se v ní prosadili. Skvěle sehranou akci Boleslavi zakončil Roman střelou z úhlu. Ve druhém dějství pokračovali Pardubičtí v aktivitě a dočkali se i třetího gólu. Ve 38. minutě našel Kaut Sedláka, který si zblízka poradil se zakončením.

Po vyloučení Hájka ve 48. minutě hráli hosté svou druhou přesilovku, v ní sice příležitosti nevyužili, ale krátce po vypršení trestu střílel od modré čáry Gewiese a Rohdin tečí snížil na 3:2. Za dalších pět minut už bylo vyrovnáno, když se trefil mezi kruhy osamocený Skalický. Ještě jednu přesilovku si potom zahrálo Dynamo, ale stav 3:3 vydržel až do konce třetí třetiny.

V prodloužení Skalický vybojoval puk pro Romana, jehož střelu chytil brankář Klouček. Šance si vytvořili i Východočeši, Sedláka ještě Novotný vychytal, ale na střelu obránce Hájka už nestačil. Hosté ještě zkusili trenérskou výzvu, jenže podle rozhodčích k nedovolenému bránění brankáři nedošlo.

Tabulka Tipsport extraliga 2023/2024 (PLATNÉ K 21. 10. 2024)