Slalom SP v Madonně opanoval v rekordu Hirscher, Krýzl dojel 18.

Český lyžař Kryštof Krýzl si ve slalomu Světového poháru v italské Madonně di Campiglio připsal nejlepší výsledek v dosavadním proůběhu sezony, když díky 18. příčce podruhé letos bodoval. Vítězství Rakušana Marcela Hirschera přihlížela v předvečer svých 46. narozenin ikona domácích fanoušků Alberto Tomba.

Kryštof Krýzl v Abelbodenu

Kryštof Krýzl v Abelbodenu | Foto: Czech Ski Media Team

Právě Italův rekord starý 21. let v počtu sedmi umístění na stupních vítězů v úvodu sezony v technických disciplínách úřadující vítěz SP Hirscher vyrovnal. V obou kolech pod umělým osvětlením rakouský lyžař zajel nejrychlejší čas, vyhrál poprvé v sezoně slalom a na druhého Němce Felixe Neureuthera měl v cíli náskok 1,67 sekundy.

Třetí místo obsadil druhý hrdina závodu Japonec Naoki Juasa, který v první jízdě zaznamenal až 26. nejrychlejší čas, ale ve druhém kole proklouzl na stupně vítězů, i když měl zjevné zdravotní problémy se zády, protože na vyhlášení se sotva dobelhal.

Z 20. místa postoupil z prvního kola Kryštof Krýzl a i přes chyby se posunul po výpadcích dalších závodníků na 18. příčku. Další dva čeští reprezentanti po první jízdě skončili. Filip Trejbal obsadil 38. místo, Ondřej Berndt nedokončil.

Třiadvacetiletý Marcel Hirscher se 14. vítězstvím v kariéře dostal do čela hodnocení disciplíny a v celkovém pořadí SP je už druhý za Norem Akselem Lundem Svindalem, jenž slalom vynechal.

První Světový pohár v Madonně od roku 2005 poznamenala tragédie. V jeho průběhu totiž dostal infarkt sedmdesátiletý brankový rozhodčí a záchranáři se ho snažili marně oživit jen několik metrů vedle trati. Závod byl kvůli tomu po osmi jezdcích zhruba na 20 minut přerušen.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Madonně di Campiglio:

Muži - slalom:

1. Hirscher (Rak.) 1:42,50 (52,07+50,43), 2. Neureuther (Něm.) -1,67 (52,13+52,04), 3. Juasa (Jap.) -2,28 (54,13+50,65), 4. Myhrer (Švéd.) -2,34 (53,35+51,49), 5. Mölgg (It.) -2,52 (52,75+52,27), 6. Vogel (Švýc.) -2,68 (53,16+52,02), 7. Herbst (Rak.) -2,75 (53,28+51,97), 8. Haugen (Nor.) -2,96 (53,17+52,29), 9. Ligety (USA) -3,04 (53,09+52,45), 10. Kostelič (Chorv.) -3,20 (53,88+51,82), ...18. Krýzl -3,93 (53,94+52,49), 38. Trejbal nepostoupil do 2. kola, Berndt (všichni ČR) nedokončil 1. kolo

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít