Kolumbijské hlavní město nasadilo do boje proti koronaviru drony. Na ulici lidem měří teplotu

Zdravotní stav a dodržování bezpečnostních opatření kvůli koronaviru v kolumbijské metropoli Bogotá kontrolují policejní drony. Obyvatelům hlavního města měří teplotu a hlídají, zda se lidé nezdržují ve větších něž povolených skupinách, napsala agentura Reuters. Pokud bezpilotní letoun u někoho odhalí možnou horečku, jeho polohu pošle zdravotnickému týmu, který potenciálně nakaženého člověka vyhledá a určí, jestli má další příznaky covidu-19.

Bogotá Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní dron kontroluje obyvatele Bogoty, zda dodržují vládní nařízení

Policejní dron kontroluje obyvatele Bogoty, zda dodržují vládní nařízení | Foto: Luisa Gonzalez | Zdroj: Reuters

„Ve dne i v noci to usnadňuje najít lidi ve skupinách,“ popisuje výhody dronů v boji proti šíření nákazy policista Jorge Humberto Caceres, který jednotce provozující drony velí.

3:37

Epidemie koronaviru se dostala už i do indiánských komunit Jižní Ameriky. ‚Je to vážné,‘ varují úřady

Číst článek

„(Drony) nám udávají přibližnou tělesnou teplotu a případ potom předají do národního systému, aby o něj mohlo být postaráno,“ uvádí Caceres.

Bogotá, kde bydlí zhruba osm milionů lidí, eviduje okolo třetiny ze všech 17 tisíc případů nákazy, které Kolumbie od propuknutí nemoci v zemi zaregistrovala.

Bezpilotní letouny provádějí kontroly jenom na ulici, dodává kolumbijská policie, podle které nebudou letouny zasahovat do soukromí Kolumbijců v bytech a domech. Drony ve vzduchu vydrží až 30 minut, vznést se mohou do výšky až 500 metrů a od vozidel, která slouží jako ovládací centra, se mohou vzdálit až na pět kilometrů.

K dohledu na dodržování koronavirových opatření využívala bezpilotní letouny i policie ve Francii, té to však na začátku tohoto týdne zakázala Státní rada, která v zemi zastává roli nejvyššího správního soudu. Záběry z dronů jsou podle rady snadno zneužitelné a použití bezpilotních letounů chybí opora v zákoně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme