Ruské síly zaznamenaly mírný postup na Donbasu. ‚Situace je zde nejtěžší,‘ říká Zelenskyj

Ukrajinci mírně ustupují ruskému tlaku ve směru na Donbasu. Nejvíc útoků a pokusů o proražení obranných linií zaznamenala ukrajinská armáda o víkendu právě v Doněcké oblasti. Rusko se tam snaží o průlom severozápadně od Avdijivky ve směru na Pokrovsk.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinští vojáci na frontové linii

Na severovýchodě Charkovské oblasti se ukrajinským silám podařilo ruskou ofenzivu pozastavit | Foto: Thomas Peter | Zdroj: Reuters

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na svém telegramovém kanálu řekl, že situace v Pokrovském směru je nejtěžší na celé frontě. Rusko tam podle něj v sobotu zaútočilo 40krát a v neděli 20krát.

Londýn povolil Kyjevu použít jeho zbraně v Rusku. Putin opět pohrozil jaderným útokem

Číst článek

Mírný ruský postup potvrzují i pohyblivé mapy projektu Deep State. Podle vojenských expertů se ruská armáda snaží dostat pod palebnou kontrolu silnici z Pokrovsku do Kosťantynivky.

Na severovýchodě Charkovské oblasti se ukrajinským silám podařilo ruskou ofenzivu pozastavit, a to i díky víkendovým úderům na vojenské cíle v sousední ruské Bělgorodské oblasti.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme