USA hlásí největší přírůstky nakažených od začátku června. Čtvrtý den evidují víc než 1000 obětí
Spojené státy zaznamenaly v pátek čtvrtý den v řadě více než 1000 úmrtí s koronavirem. Nakažených mezitím přibylo bezmála 73 400, což je druhá nejvyšší denní bilance od začátku pandemie. S odvoláním na své propočty to v sobotu uvedla agentura Reuters. Naposledy bylo čtyři dny po sobě v USA zaznamenáno více než 1000 mrtvých s koronavirem začátkem června, což bylo důsledkem nárůstu nakažených v dubnu.
V 19 amerických státech tento měsíc podle Reuters padly rekordní denní přírůstky úmrtí s covidem-19. Texas ve středu zaznamenal 206 úmrtí infikovaných a Kalifornie 159, ve čtvrtek pak Florida informovala o rekordním nárůstu 173 mrtvých.
V pátek v USA podle Reuters přibylo nejméně 1096 mrtvých s koronavirem, čímž se celková bilance úmrtí v zemi zvýšila na 145.429. Ve čtvrtek nárůst mrtvých činil 1140, ve středu 1135 a v úterý 1141.
Ačkoliv počty mrtvých již druhý týden v řadě v USA narůstají, není jich tolik jako v dubnu, kdy průměrně umíralo kolem 2000 lidí denně. Zatímco v březnu a dubnu nákaza zachvátila domovy pro seniory, nyní se nemoc více šíří mezi mezi mladými a zdravými jedinci, píše Reuters. Americké nemocnice také podle agentury začaly využívat lepší formy léčby včetně pokládání pacientů na břicho či podávání antivirotika remdesivir.
Počet nakažených v zemi v pátek vzrostl o 73 363, čímž se tento den přiblížil k dosud rekordnímu 16. červenci, kdy bylo nakažených odhaleno téměř 75 700. Dohromady se koronavirus v USA potvrdil už u více než čtyř milionů lidí.
Článek pokračuje pod online reportáží:
List The New York Times (NYT) upozornil, že podle týdenního průměru se počet denně odhalených případů od konce června téměř zdvojnásobil. Tehdy bylo v průměru kolem 30 tisíc nakažených denně, nyní jich je přes 65 tisíc. Nejvíce infikovaných za posledních sedm dní přibylo podle údajů NYT na Floridě (přes 74 tisíc), v Kalifornii (přes 68 tisíc) a v Texasu (přes 64 tisíc).
Vzhledem k nárůstu infikovaných poslední dobou výrazně stoupá i počet hospitalizovaných s vážným průběhem nemoci covid-19. Podle iniciativy Covid Tracking Project jich v pátek bylo 59 670, což je jen o pár stovek méně než na vrcholu zdravotní krize v půlce dubna, kdy bylo v nemocnicích skoro 60 tisíc lidí.
Z 20 koronavirem nejpostiženějších zemí světa, jsou Spojené státy podle Reuters na sedmé příčce v počtu úmrtí v přepočtu na obyvatele. V absolutních číslech mají USA nicméně podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) zdaleka nejvíce mrtvých i nakažených.