Fiala zavolal Bartošovi, že ho odvolá. Naštvaní Piráti teď tvrdí, že je ODS vykopla z vlády. Jenže premiér oponuje, že nikdo Piráty nevyhazuje. Tak jak to je?
O státních zaměstnancích koluje v české společnosti mnoho mýtů, k velké části z nich dokonce přispěla sama vláda. Ta má ústy svých některých činitelů tendenci mluvit o nich téměř jako o parazitech.
Sága jménem „vládní škrty“ pokračuje. Ani za tři roky fungování nedokázala Fialova vláda vymyslet jiný recept na problémy s rozpočtem, než je osekávání veřejných výdajů.
Žantovský poukazuje na to, že teoretikové českého disentu jako Jan Patočka či právě Václav Havel zdůrazňují, že svoboda musí přicházet zevnitř od jednotlivce, jeho mravního vědomí, nikoli od státu.
Evropský výprask Pirátům znova uškodí. Už po volbách v roce 2021 ztratili svůj politický náboj, stali se jen stínem pravicových stran a účastí v jedné z nejméně populárních vlád v historii si škodí.
Česko si připomnělo 20 let od vstupu do Evropské unie. Po prvotním optimismu následovala četná zaškobrtnutí a i průzkum agentury STEM ukazuje, že část společnosti je nadále skeptická.
Péče o rodinu, nebo kariéra? Před podobnou volbou často stojí ženy v Česku. „Anebo se od nich očekává, že zvládnou obojí a nebudou si stěžovat,“ upozorňuje Klára Kalíšková.
Centrum pro výzkum veřejného mínění zveřejnilo data k popularitě politiků a političek. První místo náleží prezidentu Petru Pavlovi, druhá dvě s velkým náskokem obsadil Andrej Babiš a Tomio Okamura.
Novinářka a filmová dokumentaristka Apolena Rychlíková natočila film Hranice Evropy. V něm společně s novinářkou Sašou Uhlovou prozkoumávají pracovní podmínky lidí ze střední Evropy na Západě.
Jak se v Íránu jedná s autoritami? Za jakých podmínek pracují lidé z Česka, Polska nebo Slovenska v západní Evropě? Taková témata ukazují filmy na festivalu Jeden svět.
Česká republika patří dlouhodobě k zemím, kde se konzumuje nejvíce alkoholu v Evropě. Každý rok vyjdou žebříčky rizikového pití a každý rok jim dominujeme.
Daniela Kovářová nebyla sama, kdo si z tématu ochrany před genderově podmíněným násilím – o němž tolik diskutovaná Istanbulská úmluva je – udělal vlastní, nenávistnou dezinformační kampaň.
Barevné a hlasité oslavy konce roku jsou podle odborníků a odbornic doslova toxickou sprchou pro lidi i životní prostředí. Zábavní pyrotechniku nejde bez těchto dopadů provozovat.
K tomu, jak se přeživší, pozůstalí, přátelé, partneři a partnerky, studentstvo celé země nebo i my všichni ostatní ohledně střelby cítíme, do velké míry přispívají i média.
Idylka, kterou si většina společnosti se sněhem, má svou odvrácenou stránku. Umrzání lidí, kteří nemají domovy, z jejichž oken by se mohli dojímat nad příchodem zimy.
Vládní strana TOP 09 čelí po smrti Karla Schwarzenberga novým výzvám. „Bez Spolu by TOP 09 rozhodně neměla svých stávajících čtrnáct poslanců a ministerské posty,“ píše komentátorka Rychlíková.