Novináři deníku Le Monde vyhledali některé členy Macronovy ochranky na sportovní aplikaci Strava. Nebylo to podle nich nic složitého, členové ochranky v aplikaci totiž měli svá pravá jména a fotky.
Pro Hrochovou ale vítězstvím v Praze Běchovicích sezona nekončí. „Chtěla bych se představit v prosinci na maratonu ve Valencii. Nyní vyrážím na soustředění, takže mě čeká příprava,“ přiznala Hrochová.
Maraton bych chtěl rozbíhat po 3:20 na kilometr a ideálně se dostat někam ke 3:15,“ plánuje taktiku na nedělní Pražský maraton jeden z nejlepších českých běžců Patrik Vebr.
Záběry z cílové rovinky, kdy tři africké atlety porazí domácí závodník Che Ťie, připomínají spíše dopředu domluvený scénář než dramatický souboj o první místo.
Jeho trasa kopírovala západní pobřeží Afriky. Vedla přes města, deštné pralesy, hory i poušť Saharu a celkem přes 16 zemí až do Tuniska na Mys Angela, což je nejsevernější místo afrického kontinentu.
„V konečné fázi mám v arzenálu ještě totální bojový mód, a to si prostě rozostřím zrak, koukám do blba a prostě jen dýchám a hýbu se, dokud není konec,“ popisuje Kozlík krizové situace v závodě.
Česká maratonkyně Moira Stewartová ve Španělsku časem 2:25:36 vytvořila národní rekord, zaběhla si osobní rekord a hlavně splnila limit na olympijské hry v Paříži.
Miloš Škorpil je jedním z nejznámějších propagátorů běhu a zdravého životního stylu. Ultramaratonec a běžecký trenér radí, že začít s běháním může v podstatě kdokoliv a v jakémkoliv věku.
David Pelíšek pracuje na olomoucké Střední škole pro sluchově postižené, jejíž studenti mají většinou kombinované postižení. Učí i základy společenských věd, jazykovou komunikaci, přírodní vědy.
„Začala jsem si mety postupně krůček po krůčku nastavovat výš a výš,“ říká atletka a členka české smíšené štafety, která přivezla z mistrovství světa bronzovou medaili.
Dávid Žigo se ve svém výzkumu zaměřil především na takzvanou běžeckou ekonomiku. Jak si může člověk při běhu zlepšit kondici a co se stane, když přežene trénink?
V pořadu Na síti si s moderátorkou Andreou Sestini Hlaváčkovou povídala o tom, jak zvládá roli matky a jak často sportuje po skončení kariéry anebo jakého výsledku si zpětně nejvíce váží.
Pavlišta se po dvou letech vrátil na domácí trůn. Stewartová byla jasně nejrychlejší českou ženou, i když časem 2:31:54 zaostala o více než dvě minuty za svým osobním rekordem.
V pořadu Páteční finiš Joglová prozradila, kdy se vrátí k závodění po operaci kotníku, jak nejlépe regeneruje nebo proč si myslí, že boty s karbonovou podrážkou by neměli používat všichni běžci.
Reprezentovala i v běhu na lyžích, promluvila o zdravotních komplikacích, návratu k běhání po narození dcery, ale také řekla, čemu by se chtěla v budoucnu věnovat.
V pořadu Páteční finiš s moderátorkou Kateřinou Neumannovou probrali, jak funguje příprava amatérských běžců, ale i natáčení filmu o Emilu Zátopkovi, ve kterém připravoval herce Václava Neužila.