Jako soud prvního stupně se kauzou zabýval Okresní soud v Bruntále, který Veverkovi uložil podmínku. Odvolací krajský soud podmínku změnil na peněžitý trest.
„Na vlastní dceři jsem se naučil, že kdybychom nechali děti, aby si dělaly jen, co chtějí, tak by se toho moc nenaučily. Důležitá je také aktivní účast rodičů,“ říká pro Radiožurnál Joachim Dvořák.
Premiér Petr Fiala má za důležité, aby kandidát TOP 09 na ministra pro vědu Pavel Tuleja vyjasnil do jmenování pochybnosti kolem své publikační činnosti. Prezident má Tuleju jmenovat v pondělí.
Pavel Tuleja, který má nahradit Helenu Langšádlovou na pozici ministra pro vědu výzkum a inovace, čelí nařčení, že publikoval v tzv. predátorském časopise. O co jde, popsal pedagog Daniel Münich.
„Pan budoucí ministr nedělal vědu, ale spíš vykazoval publikace,“ kritizuje jeho práci Michael Komm z občanského sdružení Věda žije!. Tuleja uvedl, že ho to mrzí. Dříve o tom prý nevěděl.
Krátké období, kdy neexistovala cenzura a knihy a časopisy svobodně vycházely, bylo v období pražského jara. Po okupaci Československa v srpnu 1968 se situace zásadně změnila.
Kolem léčitele Richarda Šiffera se na Kutnohorsku utvořilo společenství lidí, které mu bezmezně věřilo. Názory ale jeho následovníci přejímali i z časopisu, u jehož zrodu stál sám vůdce sekty.
Každé letadlo musí pravidelně na kontrolu a aerolinky využívají toho, že je v zimních měsících provoz slabší než jindy. V pražské Ruzyni mají proto technici napilno.
Česká pošta se musí s distributory domluvit do konce prosince na nových podmínkách. Pokud tak neučiní, od začátku příštího roku přestane na přepážkách prodávat noviny a časopisy.
Přes polovinu svého života strávil v nuceném exilu. Žil v Anglii, v Německu, ve Spojených státech i ve Francii. Právě ve Francii stále žijí jeho děti, dcery Deborah a Kateřina i syn Gregory.
Novinář například ostře kritizoval Izrael a vinil ho ze sionismu. Kritiky odrážel tím, že on sám má židovský původ. Po letech přiznal, že si rodinnou historii kompletně vymyslel.
Podle článku měla americkému stroji při setkání s ruskou stíhačkou SU-30SM selhat technika kvůli ruské technologii elektronického boje. K ničemu takovému ale ve skutečnosti nedošlo.
„Působilo to vyloženě jako odborné články, takže nebylo tak těžké se do toho zamotat,“ říká Zdeňka, která byla do smrti svých rodičů aktivní členkou české dezinformační scény.
„Přehled sponzorů, který Pavel zveřejnil před volbami, neobsahoval povinné informace. Tedy u fyzických osob datum narození a obec pobytu, u právnických osob název, IČO a sídlo,“ sdělil úřad.
Francouzský satirický deník Charlie Hebdo publikoval karikaturu o zemětřesení v Turecku. Vtip ale časopisu nepřinesl pozitivní reakce, naopak tím vyvolal spoustu negativních reakcí.
Ve stovce nejmovitějších Čechů je sedm nováčků. Jmění všech lidí v žebříčku přesahuje 2,1 bilionu korun. Pořadí na prvních pěti místech žebříčku se nezměnilo.
Anton Dolin je jedním z osmi světových kritiků, kteří na nejvýznamnějších festivalech zveřejňují hodnocení filmů do prestižní tabulky časopisu Screen International. Od začátku války žije v Lotyšsku.
Když byla Eiffelova věž v roce 1889 dokončena, předpokládalo se, že vydrží 20 let, než bude rozebrána. Po 133 letech ale věž stále stojí, a to jen díky pečlivé údržbě.
Letošní žebříček výrazně proměnily i volby do sněmovny. Mezi prvními patnácti nejvlivnějšími ženami nově figuruje ministryně obrany Černochová (ODS) i předsedkyně sněmovny Pekarová Adamová (TOP 09).
Soud zrušil usnesení Krajského soudu v Českých Budějovicích, který loni zamítl návrh na reorganizaci vydavatelství a poslal jej do konkurzu. Majetek potom začala rozprodávat insolvenční správkyně.
Nereplikovatelné studie z oblasti společenských věd v časopisech Science a Nature mají o 300 citací víc než ty solidní. A jen 12 procent z nich obsahuje upozornění, že původní studii nelze zopakovat.
Koronavirová krize málem zničila česko-slovenskou restauraci Praha v egyptské Hurghádě. Přátelé a štamgasti ale nakonec našli cestu, jak svůj oblíbený podnik udržet při životě.