Finanční platforma CBEX slibovala, že se investorům jejich vložené peníze každý měsíc zdvojnásobí. První problémy s platformou a zmizelými penězi se objevily o víkendu.
Falešní policisté a pracovníci ČNB dál okrádají lidi v Česku. Před podvodnými videohovory varovala policie. Aby zloději svou historku podpořili, používají kromě videohovorů falešné služební průkazy.
Soudce brněnského krajského soudu Roman Kafka, kterého policie podezírá z podvodu, je od středečního odpoledne v Česku. Jak zjistil Radiožurnál, soud o jeho vazbě rozhodne ve čtvrtek odpoledne.
Už je to více než měsíc od velké razie v motolské nemocnici. Podle bývalého kriminalisty Kamila Kouby je vše stále na začátku. Očekává, že přibude nejen nových důkazů a svědectví, ale i obviněných.
Rozpočtové triky mají stejně krátké nohy jako lež. Nefér zkrácená podpora pro obnovitelné zdroje v rozpočtu na rok 2025 doběhla ministra financí Zbyňka Stanjuru z ODS už na konci března.
Státní zástupce se proti verdiktu, který Mynáře zprostil obžaloby, neodvolal. Rozsudek je tedy pravomocný. Teď se čeká pouze na to, zda bude Mynář o vrácenou šestimilionovou dotaci opět usilovat.
„Dospělý nesmí zaplatit více než 5000 korun za rok, děti a senioři nad 65 let 1000 korun, u starších 70 let a zdravotně postižených je to pětistovka ročně,“ říká mluvčí ministerstva zdravotnictví.
Česko nedávno získalo z unijního rozpočtu 4,7 miliardy korun na zapojení firem do obnovy Ukrajiny. „Schválit program v takové výši grantů bylo pro Evropskou komisi revoluční,“ hodnotí Tomáš Kopečný.
Peníze podvodníci vylákali v posledních týdnech z více než stovky lidí. Počet podvedených dál roste. Kriminalisté požádali, aby je veřejnost na podobné podvody upozornila.
Česká advokátní komora musí ze zákona pozastavit činnost advokátů, které soud poslal do vazby. Jansta ale přerušil výkon advokacie na vlastní žádost o den dříve, než ho soud do vazby poslal.
Policie zajistila pozemek v Chrustenicích, který měl vlivný advokát Miroslav Jansta koupit za peníze pocházející z korupce od exnáměstka Motola Pavla Budinského. Vyplývá to z katastru nemovitostí.
Podle dřívějších informací České advokátní komory se stíhání týká advokátky Hany Sukové a koncipientky Pavly Marešové, její dcery. Trestnou činnost ženy podle policie páchaly od července do září 2022.
Úplatky ve výši několika desítek milionů korun, praní špinavých peněz a šestnáct zadržených osob. Server iROZHLAS.cz z policejních dokumentů shrnuje kauzu, která se rozjela v pondělí.
Většina odhalených padělků českých bankovek byla nízké kvality, upozornila mluvčí ČNB Karina Kubelková. Podle ní ale přesto banka zvažuje zavedení dalších ochranných prvků pro českou měnu.
„Průměrný objem dlouhodobého dluhu na klienta se zvýšil o 10,5 procenta na 2,85 milionu Kč,“ popisuje výkonná ředitelka Bankovního registru Lenka Novotná.
„Společnost je rozdělená od chvíle, co nějaký stát vznikl. Jsou to tisíce a tisíce let. Takže by nás to nemělo překvapovat, neměli bychom se nad tím pohoršovat,“ objasňuje Antonie Doležalová.
Ústecký kraj má ve Fondu spravedlivé transformace zhruba 16 miliard korun. Hejtmanství ale nyní musí vyřešit, jak využije nevyčerpané peníze. Některé projekty se totiž neuskuteční.
Podobný byznys už média odhalila u firmy Betcademy mladého podnikatele Toma Kavtičnika. Stejně jako tehdy, i nyní hrají prim zřejmě upravované tikety a snaha zbohatnout na úkor důvěřivců.
Podle obžaloby se Mynář dopustil podvodu, když dotačnímu úřadu zatajil, že už dříve veřejné peníze na stavbu čerpal. Mynář to odmítá. Žaloba pro něj žádá podmínku a peněžitý trest 10 milionů korun.
Na sociálních sítích se šíří podvodné sbírky. Je třeba dát si pozor na špatně přeložené a na emoce apelující příspěvky. Pomáhá také zjistit si o sbírce něco mimo její webové stránky radí Jan Cibulka.
Když jsme na uvedené telefonní číslo zavolali, dovolali jsme se do Izraele, do údajné kanceláře jiné nadace. Shodný telefon se nám pak podařilo vypátrat i v případě dalších dvou podezřelých nadací.
Rozpočet resortu obrany narostl oproti roku 2021 téměř o polovinu. „Kterákoliv firma, která by měla takhle razantně zvýšit svůj rozpočet, by měla problémy,“ říká v rozhovoru Miloslav Kala.
Část peněz si odsouzení nechají jako kapesné a věznice jim zároveň bude část spořit. Vězeň si tak po ukončení trestu bude moct z uložených peněz například zaplatit cestu domů nebo bydlení.