Zhudebněné recepty, večerní kabarety nebo akce pro dárce krve. Český rozhlas Brno stál za sto let své existence u zrodu mnoha pozoruhodností, které podobu města proměnily.
Denně rádio poslouchá 54,1 procenta populace, což je o 0,5 procentního bodu více než v předchozím období. Lidé si v průměru během dne pustili 1,36 rozhlasové stanice.
Takzvaná velká mediální novela zajistí mimo jiné růst televizních a rozhlasových poplatků. Ředitelé České televize a Českého rozhlasu mají také podepsat memoranda o veřejné službě.
Radiožurnál si denně naladilo v průměru 763 000 posluchačů, což je o 30 000 více, než v druhém pololetí minulého roku. Druhá je Evropa 2 s poslechem 657 000 lidí,
Většině rádií ubyli za druhé pololetí roku 2023 posluchači. Oproti stejnému období měl loni Radiožurnálu o 128 tisíc posluchačů, Impulsu 31 tisíc a Evropě 2 devět tisíc méně.
Celý projekt prý vznikal ve dvou týmech, první se zabýval hlavně technickou stránkou. Dostal zpracované otázky, návrh, jak by vše mělo vypadat, a potom měl čas na programování.
Podle dramaturgů rádií české hudebnice nenahrávají dost materiálu vhodného pro vysílání. Podle samotných umělkyň v Česku chybí tradice autorských písničkářek a zároveň existují systémová znevýhodnění.
České stanice preferují hudbu, na které panuje většinová shoda – a po úspěšných interpretech chtějí, aby se drželi osvědčených receptů. Vyplývá to z dat hudebního průmyslu i výpovědí lidí z oboru.
Dovětek, který se objeví ve stanovách TVP, polského rádia a agentury PAP, je o tom, že v případě zahájení likvidace média se všichni členové představenstva média stanou likvidátory.
Úpravou vyhlášky o využívání rádiového frekvenčního spektra (VNF) umožnila Spolková rada, aby stávající rádiové licence pro FM vysílání zůstaly platné i po předchozím datu vypršení platnosti.
Herci Jiří Štěpnička a Viktor Preiss natáčejí v karlínském studiu Českého rozhlasu novou rozhlasovou hru s názvem Garderobiér. Vychází ze stejnojmenné, slavné divadelní předlohy Ronalda Hardwooda
„Naprostá jistota byly Rozhlasové noviny v 18.30 každý večer a čtvrt hodiny před tím šly vždy pohádky, to znamená Hajaja,“ popisuje vedoucí archivu Českého rozhlasu Dušan Radovanovič.
Sběratel historických rádií Pavel Boudný z Brna ve své dílně ladí starý přístroj, který za velmi vhodných podmínek přijímá zahraniční signál na středních a dlouhých vlnách.
Kam až sahají čínská chapadla v Česku? Spolupracuje čínský státní rozhlas s českými rádii Hey a Color? A znamená to tedy, že tato rádia u nás šíří čínskou propagandu?
Co všechno mohou veřejnoprávní média v dnešní době nabídnout? Petr Dudek se u příležitosti konference Radiodays Europe ptal generálního ředitele Evropské vysílací unie Noela Currana.
Jan Drahoňovský je sběratel historických rádií a radiotechniky, radioamatér vlastní unikátní sbírku historických rádií a telegrafů. Dokáže také navázat spojení se stanicemi z celého světa.
BBC v úterý oslaví 100 let od založení a je tak nejstarším vysíláním veřejné služby na světě. Český rozhlas toto výročí čeká za rok, je tedy druhým nejstarším veřejnoprávním vysíláním na světě.
Jako posluchači rozhlasu máte štěstí, že se kvalifikovaný souhlas nemůže v rádiu uplatnit. Ale dá se uvažovat o varování, jako mají filmové vysílací služby: pozor, hrubá slova, násilí, kouření.
Vysílání ukrajinské veřejnoprávní stanice na českém území spustily České Radiokomunikace společně s Českým rozhlasem.Jde o stanici ukrajinského veřejnoprávního rozhlasu, vysílá v ukrajinštině.
Je to i částečně kvůli tomu, že cítíme i nějakou společenskou normu – tedy že bychom se v té chvíli smát měli. Je těžké slyšet ostatní se smát a být jediný, komu ta situace nepřijde vtipná.
Podíl Českého rozhlasu na poslechovosti dosáhl opět rekordní hodnoty, a to 27,4 procenta. Celkem poslouchá Český rozhlas denně 1 685 000 a týdně 2 781 000 posluchačů.
Nová verze Nothing Else Matters bude součástí desky, na které bude více předělávek od známých interpretů. Už na prvním singlu spolupracovali Elton John nebo bubeník skupiny Red Hot Chili Peppers.
Jednu z prvních nahrávek z pravidelného vysílání Radiojournalu pořídili už na podzim roku 1923. Průkopníkům ale často nepřálo počasí a přes stěny stanu byl slyšet třeba štěkot psů.
Třetí místo patří Evropě 2. Na čtvrtém a pátém místě skončily Blaník a Frekvence 1. Podle Radioprojektu došlo k plošnému snížení poslechovosti rozhlasových stanic.
„A teď, zatímco čekáme, až nám zatelefonují výsledky přímo z redakce deníku Pittsburgh Post and Sun, přečtu vám, koho dnes 30 milionů Američanů volí,“ uvedl před sto lety moderátor prvního vysílání.