Sedmadvacetiletý Thomas Birley se u soudu přiznal k trestnému činu žhářství s cílem ohrozit životy lidí v hotelu Holiday Inn Express v anglickém městě Rotherham u Sheffieldu.
Dbalý se nedávno také za úplatkářskou kauzu oficiálně omluvil. Soud rozhodne do měsíce. Případ má nyní na stole státní zástupce, podle něhož není záruka ředitele věznice zcela běžná záležitost.
Rok a půl dlouhým zákazem pobytu v hlavním městě a také čtyřměsíční podmínkou Popelku soudy potrestaly za výzvy ke stržení ukrajinské vlajky z budovy Národního muzea.
Policie českého občana zatkla 1. srpna v provincii Masvingo, asi 300 kilometrů jižně od zimbabwské metropole Harare, když natáčel video, ve kterém v angličtině líčil špatnou ekonomickou situaci.
Branná povinnost je v Rusku dlouhodobě politicky výbušným tématem. Ruský prezident Vladimir Putin slíbil znepokojeným matkám, že se odvedenci nebudou účastnit žádných bojů.
Muže ve věku od 27 do 31 let policie označila jako nebezpečné a i ve svém novém prohlášení požádala obyvatele, aby nenabírali žádné stopaře a k podezřelým se nepřibližovali.
„Jezdit do Ruska se západním pasem je nebezpečné,“ říká rusista a politolog Karel Svoboda z Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.
Karelinová si má trest odpykat v trestanecké kolonii s obecným režimem. Má i zaplatit pokutu ve výši zhruba 77 000 korun, napsala agentura Interfax s odvoláním na svého zpravodaje v soudní síni.
Odvolací soud potvrdil Tomáši Urbanovi jedenáctiletý trest vězení za to, že strčil svou družku do kolejiště pražského metra ve stanici Smíchovské nádraží a od vážně zraněné ženy odešel.
Český turista čelí obvinění z šíření nepravd s úmyslem podněcovat veřejnost. Podle obhájce je ovšem stíhaný podle zákona, který už v Zimbabwe nějakou dobu neplatí.
Odsouzený bývalý šéf již zrušeného elitního útvaru slovenské prokuratury ÚSP Dušan Kováčik byl ve středu propuštěn z vězení před odpykáním osmiletého trestu za korupci a vynášení důvěrných informací.
Soudem vynesený trest je nakonec mírnější, než jaký navrhoval státní zástupce, který požadoval pro Simana deset let vězení. Simanovi hrozil přitom až dvacetiletý trest.
Spekulace se objevily v předchozích dnech, kdy bylo na neznámé místo z trestaneckých kolonií převezeno několik odpůrců ruského režimu, amerických občanů vězněných v Rusku a dalších trestanců.
Kara-Murza býval koordinátorem opozičního hnutí Otevřené Rusko, které založil někdejší nejbohatší Rus a později vězeň režimu ruského prezidenta Vladimira Putina Michail Chodorkovskij.
Darná je přístavní město se 125 000 obyvatel. Loni v září ho zdevastovaly záplavy vyvolané bouří Daniel. Nad městem se protrhly dvě přehrady a voda z nich smetla domy a zničila celé čtvrti.
Loni v červnu, když chtěla odletět z ruské Kazaně, kam se přijela postarat o nemocnou matku, jí v tom úřady zabránily. „O procesu jsme se dozvěděli ze zpráv,“ řekl v rozhovoru manžel Pavel Butorin.
48:51
Praha||Mikuláš Kroupa, Vít Lucuk|Zprávy z domova|Příběhy 20. století
Otevřel a s radostí a údivem přivítal své dva mladší bratry Jana a Josefa, které neviděl skoro deset let. Z této jedné bratrské návštěvy se stalo v očích komunistické tajné policie spiknutí.
V lednu 2020 dozorci ze Světlé nad Sázavou podle obžaloby připoutali jednu z vězeňkyň k mřížím na okně a několik hodin ji tak na cele nechali. Ruce měla od sebe v úrovni hlavy.
Vyšetřovatelé Woodlanda obvinili z toho, že byl součástí organizované skupiny, která vznikla kvůli nelegálnímu prodeji drog. Ty se podle nich snažila prodávat bez osobního kontaktu se zákazníky.
Rusko viní Evana Gershkoviche, že na Urale shromažďoval informace pro americkou CIA o produkci místní zbrojovky. Žádné důkazy ale nepředložilo. Novinář je ve vazbě už více než rok.
„Není vůbec jisté, že by americká vláda dotáhla tento proces do úspěšného konce,“ říká ke kauze se zakladatelem serveru WikiLeaks v rozhovoru pro Radiožurnál Tomáš Klvaňa z New York Univesity Prague.
Feri v odvolání u Městského soudu v Praze dva ze skutků popřel, třetí označil za dobrovolný sex. Obvodnímu soudu vyčetl například to, že nepředvolal jím navržené svědky.
Bývalý dealer Daniel Flasza si z pobytu ve vězení přinesl debutový román, psaný během výkonu trestu „pěkně postaru“ propiskou do mnoha sešitů. O Mukly a Šlajsny hrajeme v pravidelné knižní soutěži.
Tři ruští špioni, které polský soud propustil z vazby, zmizeli a vyhýbají se nástupu trestu. Není známo, kde se nacházejí, napsal v pondělí polský list Rzeczpospolita.
Obžalovaná aktivistka vinu odmítá a považuje se za politickou vězeňkyni. Její otec už dříve řekl, že se mu nelíbí, když „v Maďarsku pokládají neonacisty za vlastence a antifašisty za nepřátele státu“.