„Poslední tři roky, kdy jsme šli trošku do ústraní ze sociálních sítí, konečně reálně pomáháme,“ popisuje spoluzakladatel projektu Alpateam Filip Špinka.
„Škola by měla učit žáky seberegulaci, ale také tomu, že i reálný svět je dobrý. Protože podle výzkumů děti tráví v digitálním světě skoro pět hodin denně,“ upozorňuje učitel mediální výchovy Voráč.
Podle předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky měl příspěvek na sociálních sítích ukázat, jak se vláda snaží pomáhat rodičům sladit práci s rodinou. Nakonec ale příspěvek lidovci ze sociálních sítí stáhli.
„Doma se hodně řešila škola, mamka se s námi hodně učila a chtěla z nás mít něco víc.“ V pořadu Radia Wave Slušný vychování vypráví máma dvou dětí o svých zkušenostech s výchovou.
Ditu rodiče často a brutálně mlátili. Rizikové situace nešly předvídat. „Na střední škole jsem už nevěděla, jak se z toho prostředí dostat,“ říká dnes již dvacetiletá Dita v podcastu Slušný vychování.
„Násilí je návykové. Rodiče ho používají v momentě, kdy jsou frustrovaní, bezmocní, nevědí, co mají dělat. A když dítě uhodí, uleví se jim,“ říká psychoterapeutka Petra Wünschová.
„Neurologicky synovi nic nebylo. Tudíž jsem neměla jinou možnost, než k němu přistupovat jako k jinému dítěti. Každé potřebuje bezbřehou lásku, čas a kvalitní vzdělávání,“ přiznává Jana Martincová.
„Ve velkých emocích nedokážeme vědomě vymýšlet, co je nejlepší řešení, takže se pak chováme automaticky a napácháme si v životě potíže,“ vysvětluje psychiatrička Alena Večeřová Procházková.
Vláda má „zajistit vytvoření muzeí věnovaných událostem speciální vojenské operace a hrdinským činům jejích účastníků“, stojí ve zveřejněném dokumentu.
Jako jediní ve střední Evropě se Radkovičovi věnují převýchově československých vlčáků, plemene vyšlechtěného pro pohraniční stráž. Do útulku přicházejí psi problémoví i týraní a kapacita nestačí.
Reálná hodnota důchodů stoupla o pět procent. V lednu penze vzrostou znovu. A především seniorky dostanou na přilepšenou 500 korun za každé vychované dítě.
Umělá sladidla můžou škodit, píše Deník N. A poslanci chtějí uzákonit větu, že fyzické a psychické násilí není přijatelným druhem výchovy, informuje Mf Dnes. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
Zdravé stravovací návyky podle nutriční terapeutky Hrnčířové znamenají, že člověk o tom, co jí, nemusí moc přemýšlet. „Protože si automaticky vybere to, co je pro něj vhodné a zdravé.“
Proč do socialistického Československa přijely namibijské děti a v jakých podmínkách se vzdělávaly? Jaké tady bylo jejich dětství? Poslechněte si rozhovor s afrikanistkou.
Do českých kin vstupuje film Každá minuta života o rodičích, kteří své dítě vychovávají tzv. extrémní výchovou. Svému potomkovi totiž rozplánovali každou chvilku.
Dodatečné rozpočtové výdaje předkladatelé odhadli na 18,4 miliardy korun v roce 2023, na 18,8 miliardy korun o rok později a na 19,4 miliardy korun v roce 2025.
Jak dnešní mladá generace vnímá osobní zodpovědnost? Jak se vztahuje ke generaci starší? Hostem ve vysílání Českého rozhlasu Plus byla psychoterapeutka Magdalena Frouzová.
Malé dítě podle něj potřebuje být nasycené dvěma principy. „Něhou, kterou zajišťuje máma, a vedle toho potřebuje řád, limity a povinnosti. A je potřeba hledat rovnováhu mezi těmito dvěma principy.“
S imámy z Turecka nejsou usedlíci spokojení, proto organizace Ditib otevírá školicí středisko přímo na Německém území. Chce tím napravit pošramocenou pověst šiřitele turecké propagandy.
S přístroji jako jsou tablety, počítače nebo mobilní telefony jsou dnes děti často zručnější než jejich rodiče. Kdy už ale naše děti používají tyto přístroje příliš?
Poslanci zdůrazňují, že Evropa má svůj vývoj, své dějiny a svoji kulturu. Návrh výslovně uvádí tradice humanismu, které vycházejí z antického a židovsko-křesťanského duchovního odkazu.
Práce na směny a rodinný život – dvě věci, které jdou dohromady jen těžko. Své o tom ví třeba zdravotní sestry. Některé se kvůli tomu po rodičovské do nemocnic už nevrací a hledají práci mimo obor.
Vliv matky pak vlastně určí, jakou máte v dospělosti povahu. V dětství má prý původ i většina psychiatrických nemocí a nějakou duševní chorobou dnes v Česku trpí až 13 % dětí a dospívajících.