Baník si ve fotbalové lize poradil s Libercem. Jablonec proti Hradci zachránil v závěru bod

Fotbalisté Baníku Ostrava zvítězili v 10. kole české nejvyšší soutěže na hřišti Liberce 2:0. Jablonec zachránil v deváté minutě nastavení bod za remízu 2:2 v Hradci Králové, v závěru se trefil Tomáš Malínský. Mladá Boleslav uspěla v Karviné 1:0, jedinou branku dal v 81. minutě Marek Matějovský.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Daniel Tetour z Ostravy a Christ Joël Tiéhi z Liberce

Zleva Daniel Tetour z Ostravy a Christ Joël Tiéhi z Liberce | Foto: Radek Petrášek / ČTK | Zdroj: ČTK

Liberec se pod trenérem Kozlem začal zvedat, ale Baník od první minuty naznačoval, že si přijel pro tři body. Už v osmé minutě zabíhal Klíma šikovně za obranu, ale rychlý pas nedokázal usměrnit z osmi metrů mezi tyče. Další šanci skórovat měl vzápětí Fleišman, ale tvrdou ránu dokázal brankář Knobloch skvělým zákrokem zlikvidovat.

2:15

Před 95 lety zazněla na Radiožurnálu první sportovní reportáž, Josef Laufer komentoval zápas Slavie

Domácí se v ofenzivě prosazovali složitěji, ale přesto i oni měli možnost vstřelit vedoucí gól. Především Matouškova rána z 29. minuty přidělala Laštůvkovi hodně práce, ale zkušený brankář dokázal míč levou rukou vyrazit.

Významné pro další vývoj bylo vyloučení libereckého Tiéhiho ve 38. minutě za hrubý obranný zákrok, které si rozhodčí Machálek potvrdil při kontrole ze záznamu u obrazovky. Hned za pět minut dokázali hosté početní převahu využít ve vedoucí branku. Po odvráceném rohovém kopu napřáhl z 20 metrů Fleišman a propálil Knoblocha. Ostravský bek, který v sobotu oslavil 37. narozeniny, svůj zásah vzhledem k minulosti v libereckém dresu nijak výrazně neslavil.

Domácí se přes oslabení snažili zápas zvrátit a blízko k vyrovnání měl především střídající Purzitidis. Jeho dělovka ve slibné situaci na hranici šestnáctky ale skončila vysoko nad. Krátce poté hosté zápas rozhodli. Centr z pravé strany usměrnil v 63. minutě hlavou Almási a připsal si pátý gól v ligové sezoně.

Liberec ani poté neubral na bojovnosti, do hry poprvé zasáhla i posila Slovanu záložník Stoch, ale zdramatizovat závěr už Středočeši nedokázali. Domácím nepomohlo ani to, že také Ostrava po vyloučení Almásiho dohrávala v deseti.

10. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Baník Ostrava 0:2 (0:1)
Branky: 43. Fleišman, 63. Almási. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Dohnálek - Kocourek (video). ŽK: Tiéhi, Matoušek, Chaluš - Svozil, Klíma, Potočný, Almási. ČK: 38. Tiéhi - 85. Almási. Diváci: 3200.

FC Hradec Králové - FK Jablonec 2:2 (1:1)
Branky: 19. Dvořák, 63. Král - 13. Kratochvíl, 90.+9 Malínský. Rozhodčí: Hocek - Paták, Podaný - Šterba (video). ŽK: Urma, Soukeník, Kateřiňák - Surzyn, Nešpor, Kubista, Pilař, Rada (trenér). ČK: 70. Urma. Diváci: 854.

MFK Karviná - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:0)
Branka: 81. Matějovský. Rozhodčí: Petřík - Antoníček, Vodrážka - Ondráš (video). ŽK: Bartl, Buchta, Qose - Šimek, Škoda, Matějovský, Hlavatý. Diváci: 2082.