My do této chvíle nemáme žádné oficiální vyjádření, ať už od Ruska nebo od prokuratury nebo od ruského soudu. Zahlédli jsme na různých ruských webech, že by mělo být slyšení příští týden 22. srpna.
V mateřských školách některé z dětí sotva mluví nebo dokonce neudrží tužku. Mnoho z nich vykazuje známky zaostávání ve studiu i vývoji. Je ale stále možné, že nejmladší žáci vše doženou.
„Otázkou je, proč ministerstvo vyvíjí takové úsilí, aby bylo odškodněno co nejméně žen. Je lepší jedno nespravedlivé odškodnění než mnoho neodškodněných z důvodu přílišné přísnosti,“ říká advokátka.
Výzkum vědců z univerzit ve Würzburgu, Bonnu a Oxfordu trval od roku 2011. Během něj vyzpovídali více než 1600 rodin a zkoumali chování školních dětí a jejich rodičů.
Dnes třiadevadesátiletý Leo Rotter bere svůj život spíše z té lepší stránky, i když se obává, že kyvadlo dějin se nyní opět přechyluje na tu horší stranu.
„Vyhoření jsem v průběhu měl spoustu. Na začátku se to stávalo s rodinami, které byly nemotivované, nebo to bylo náročné,“ popisuje Milan Černý v rozhovoru pro Radiožurnál.
„Je hodně lidí, určitě aspoň v mé generaci, kteří to cítí podobně,“ popisuje režisér pocity z radikalizace v bublinách a na sociálních sítích. Jak si ji vysvětluje a kde hledá cestu ven?
V posledním díle našeho seriálu o československém pilotovi Robertu Ossendorfovi se dozvíte, co ho čekalo po jeho návratu do Československa v srpnu roku 1945. A jak strávil život po válce.
Anna Nováková pochází z legendární rodiny Kopeckých, která už po sedm generací udržuje loutkářskou tradici. Rosťa Novák pomáhal loutky oblékat, navazovat provázky nebo zašívat.
Hospodářská a politická krize v Libanonu prohloubila napětí v tamní společnosti. A syrští uprchlíci přemýšlejí jestli zůstanou ve stále nepřátelštější zemi, nebo jestli budou riskovat návrat do Sýrie.
„Každé ráno, když jsem se probudil, přál jsem si, aby už byl večer a já mohl jít zase spát.“ Herec Zdeněk Piškula šikanu z dětství ustál a teď radí, jak se jí zbavit ještě dříve.
Hotel Záložna zůstal oázou i po roce 1948, koncem 50. let byl ale Rýdl nařčen z okrádání socialistického podniku a strávil ve vězení 15 měsíců. Do milovaného hotelu se už on ani rodina nevrátili.
Slova Green Deal vzbuzují velké vášně. Před eurovolbami někteří politici mluví o „zeleném ideologickém šílenství“, „tragédii“, další ale také o potřebě Green Dealu a jeho opravě.
Nad úmrtím pacienta nemocnice v prohlášení vyjádřila hluboký smutek a kondolovala rodině. Zároveň uvedla, že nemá žádné informace, které by naznačovaly, že Slayman zemřel v důsledku transplantace.
První květen se tradičně slaví jako svátek práce. Jenže práce v domácnosti, péče o blízké a dobrovolnictví, je „neviditelná“. Letos se konal druhý ročník Svátku neviditelné práce.
Poruchami příjmu potravy či sebepoškozováním projevují úzkost děti, které se dostaly na pediatrické kliniky Thomayerovy nemocnice. Snažíme se s nimi hovořit o tom, co se stalo, říká přednostka.
Péče o rodinu, nebo kariéra? Před podobnou volbou často stojí ženy v Česku. „Anebo se od nich očekává, že zvládnou obojí a nebudou si stěžovat,“ upozorňuje Klára Kalíšková.
„Nějaké řeči ji nedokážou rozházet. A to, že je z babyboxu, nebere jako hendikep, ale spíš jako výhodu, že je něčím jiná. Sama se tím prezentuje,“ říká Aleš a přiznává, že je na dceru pyšný.
Eva přiznává, že nevědět vůbec nic o původu svého syna je pro ni hrozné. „Na druhou stranu bude mít Vítek vždy pozitivní obraz svojí mámy, pokud se nám ho podaří vybudovat,“ uznává.
Slovensko od rána vybírá příští hlavu státu, kterou bude buď Ivan Korčok. nebo Peter Pellegrini. Vítěz zasedne 15. června v bratislavském Grasalkovičově paláci a nahradí ve funkci Zuzanu Čaputovou.
Od roku 2012 se italská justice systematicky věnuje rodinám předních figur 'Ndranghety a snaží se posílat jejich děti do náhradních rodin, případně jim hledat bezpečné útočiště s jejich matkou.
„Telefon je v dnešní době peklo. Ale opravdu to chce udělat — vypnout, jít na procházku, na hřiště, nechat doma mobil a užít si to tam,“ vysvětluje David Škrobánek v pořadu Host Lucie Výborné.
Děti, jejichž rodiče museli odjet za prací do velkých měst, v Číně čím dál častěji figurují v násilných případech, a to jak jako oběti, tak jako pachatelé, upozorňuje americká CNN.