Reportéři Seznam Zpráv v článku popisovali údajnou spolupráci šéfa úřadu Mlsny s „obžalovaným expertem na lisovačky“, proti čemuž se úřad ohradil na svém webu.
Zánik listu je do značné míry zprávou o stavu polistopadových elit vzešlých z disentu. Nepochopily, že mít noviny je ohromný politický nástroj, nebojovaly dost o ně a o jejich nezávislost.
Nenadálý ukrajinský postup Kurskou oblastí se stal nečekaným oříškem i pro ruskou mediální scénu. O bojích referovat musí, ale zároveň to činit tak, aby nepohněvala někoho z mocných.
Slovenský telerozhlas změnil jméno, spolu s tím ale nastoupil i nový dočasný generální ředitel. Změny odstartovaly i ve vysílání, když vedení zasáhlo do reportáže o ministrovi životního prostředí.
Až 40 procent lidí se cíleně vyhýbá zpravodajství, vyplývá z Digital News Report, kterou sestavuje Reuters. Informace získávají častěji třeba přes sociální sítě.
Podíl mladých Britů, kteří pravidelně sledují televizní vysílání, loni poprvé klesl pod 50 procent. Daří se naopak rozhlasu a videoobsahu na sociálních sítích YouTube a TikTok.
„Lidé se začínají odvracet od politických a ekonomických informací, protože je to velmi deprimující,“ přibližuje v pořadu Jak to vidí... expertka na strategickou komunikaci Denisa Hejlová.
Po skoro 131 letech se MAFRA rozhodla ukončit vydávání papírových Lidových novin. Zachovat plánují jen sobotní přílohu, která se stane součástí deníku MF DNES, a fungování webu Lidovky.cz.
Lidové noviny jsou jedním z nejznámější českých deníků, poprvé vyšly 16. prosince 1893 v Brně. Asi nejslavnější éru zažily za první republiky, kdy mezi redaktory patřili i Karel a Josef Čapek.
Existují tři hlavní narativy, upozorňuje expert. První je, že média jsou hlásné trouby globální moci. Podle druhého jsou média cenzory pravdy a třetí narativ pracuje s ponižováním.
Frustrovaný jedinec si bez každodenního přísunu negativních zpráv neumí den představit, soudí. Myslí si Vladimír Just, že touhou po negativismu jsou lidé v Česku výjimeční?
Takzvaná velká mediální novela zajistí mimo jiné růst televizních a rozhlasových poplatků. Ředitelé České televize a Českého rozhlasu mají také podepsat memoranda o veřejné službě.
„Je to cílené na ty, kteří nevědí, že ruská propaganda jede úplně mimo realitu. Ale zároveň nesledují patriotické weby. Na ty, co by na něco jiného mohli náhodně kliknout,“ říká odborník na Rusko.
Mezi médii z Evropské unie, jejichž obsah hodlá Rusko blokovat, jsou Česká televize a český server Seznam Zprávy. Ze slovenských jsou to deníky SME a Denník N.
Ve prospěch webu svědčilo šest lidí, mezi nimi i ti, kteří už jsou v alternativní scéně známí. Mávalo se ale i dopisem Vojenského zpravodajství, který měl naopak podpořit legitimitu blokace stránky.
Stále více lidí se vyhýbá zpravodajství, protože ho považují za depresivní či nudné. K fenoménu v posledních letech mohly přispět pandemie covidu-19, ruská invaze na Ukrajinu nebo válka v Pásmu Gazy.
Převzetí podílu a manažerské změny se uskutečnily podle Čermáka po korektní vzájemné dohodě obou stran. „S jediným vlastníkem je jednodušší řízení,“ řekl Čermák.
Robert Fico je zpět a přitvrzuje. „Utkvělá představa, že mu všichni přejí jen zlé, ho vede k ještě silněji pomstě,“ říká v pořadu Osobnost Plus šéfredaktor slovenského Denníku N Matúš Kostolný.
Stávku uskuteční nespokojení pracovníci RTVS formou průvodu od budovy rozhlasu k sídlu ministerstva kultury v centru Bratislavy, kde následně bude veřejné shromáždění.
Na středečním shromáždění za svobodu médií před Markízou zazněla výzva adresovaná Renátě Kellnerové. Podle řečníků by měla zajistit nezávislost televize a neměla by se prý nechat zastrašit.
Okamžité pozastavení diskusního pořadu oznámila televize na začátku tohoto týdne poté, co moderátor relace Michal Kovačič v živém vysílání varoval před takzvanou orbánizací médií na Slovensku.
Kromě specifického Denníku N a několika menších vydavatelství je posledním odvážným mediálním majitelem švýcarský Ringier, který provozuje server Aktuality.sk,
Díky zvýšení poplatků čeká příští rok veřejnoprávní média nárůst rozpočtu o více než miliardu korun. Změnu na středeční tiskové konferenci oznámil ministr kultury Martin Baxa (ODS).