Země tak chce omezit znečištění, které ohrožuje lidské zdraví a životní prostředí. Splnil se tak cíl řady místních aktivistů, již po léta o tento zákaz usilovali.
V Ostravě přivezou nákladní auta na městskou skládku každý den desítky tun odpadu z vytopených oblastí. Množství věcí na vyhození je pětkrát větší než v běžné dny.
Výrobní linku chce firma postavit v areálu poblíž hlavního vlakového nádraží. Původně měla linka stát v nedalekých Biskupicích, proti tomu ale protestovali místní.
Radnice chce znovuzavedením poplatku zejména snížit finanční zátěž města. Ročně totiž svozové firmě zaplatí okolo 45 milionů korun. A do několika let to může být více.
Požár haly s nebezpečným odpadem v Zelené Hoře ukázal, jak rozsáhlým problémem skládky s nebezpečným odpadem v Polsku jsou. Nachází se například v Nowem Miszewu, Łaniętě, Wołominu a tak dále.
Některá města od příštího roku zdražují poplatek za svoz odpadu. Radnice chtějí přimět své obyvatele, aby lépe třídili a na skládky se dostávalo co nejméně odpadků. Místem, kde to neplatí, je Karviná.
Nová studie popisuje, jak odpadky, které pokrývají přibližně 1 579 893 kilometrů čtverečních, osídlili živočichové a rostliny, které se normálně vyskytují na pobřeží.
Pražané nyní platí za svoz odpadu podle velikosti nádoby a četnosti svozu. Tento systém už není v důsledku novely odpadového zákona možný a město musí do konce roku schválit nový.
Místní a regionální úředníci zabývající se ochranou životního prostředí vyšetřují příčinu možného znečištění jezer. Zatím ale nedospěli k žádnému závěru.
Malá černá zařízení připomínající dalekohled mají Praze pomoci ušetřit za zbytečné vyvážení popelnic. Investice do senzorů za desítky milionů korun se má podle magistrátu vrátit za tři roky.
Kdo třídí, zaplatí za odvoz popelnic méně. Tuto myšlenku prosazují desítky radnic v Česku. Cena za směsný odpad se zvyšuje. Obce musí množství odpadu vyváženého na skládky snižovat.
Projít se a přitom posbírat smetí. Tak přesně tuhle kombinaci teď zkouší ve Skutči na Chrudimsku. Lidé tam mohou narazit na takzvané pytlomaty. Myšlenka je jednoduchá a měla by pomoct přírodě.
Češi letošní zimu tráví v teple, a to díky levným letenkám. Neodradí je ani testy na koronavirus. Zájem o dovolenou na Maledivách ve srovnáním s loňským rokem narostl o 287 procent.
Cělníci letos odhalili už 48 případů nelegálního dovozu odpadků do Česka, píše deník E15. A A v Ústecké kraji prodávají řopíky, informuje Deník. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Nejvíc v Himálaji zůstává organického materiálu, především nerozložených lidských výkalů. Měnící se klima mezitím odhaluje i těla lidí, kteří zdolávání Mount Everestu nepřežili.
Filipínský prezident Rodrigo Duterte pohrozil Kanadě válkou. Rozzlobilo ho, že jistá kanadská firma vyvezla do jeho země sto námořních kontejnerů s odpadem.
Připravovaný zákon o odpadech a související legislativa jsou komplikované, omezují tržní prostředí a nevedou Česko k modernímu zpracování odpadů. Proti návrhům se ohrazují ekologové, obce i firmy.
Podle ekologů tvoří biologicky rozložitelné odpady v ČR asi 40 procent hmotnosti komunálních odpadů, stále ho ale hodně končí na skládkách, což má být v roce 2024 zakázáno.
Polská policie zatkla další dva muže ze Slezska, kteří měli patřit do organizované zločinecké skupiny, která se údajně zabývala nelegálním skladováním nebezpečného odpadu.
Už jste zaplatili za popelnici? Právě v těchto týdnech je to aktuální, v některých městech už je dokonce pozdě. Cena za svoz odpadu by se pak příští rok mohla zvyšovat.
Recyklované plasty by mohly v budoucnu příjemně vonět. Jednu takovou vonící příměs vyvinuli vědci z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Látka přidaná do procesu recyklace voní po anýzu.
Oslavy Vánoc v Austrálii se od těch českých dost liší. Především proto, že je tam právě teď léto a teploty se pohybují okolo 30 stupňů Celsia. I to je důvod pro vánoční večírky na tamních plážích. Jeden takový na pláži Coogie se ale vymkl kontrole a úřady kvůli tomu dokonce zakázaly pití alkoholu do konce léta.