Stánek vznikl poté, co policie násilím z místa na protější straně ulice v červnu vyvedla protivládního aktivistu Ondřeje Thora, který tam s několika přístřešky tábořil více než rok.
Antimonopolní úřad požaduje posílení kompetencí, aby mohl efektivně bojovat proti kartelovým dohodám, a tedy vysokým cenám. Jeho návrhy obsahuje aktuální novela Úřadu vlády.
Aktivista Thor ve středu novinářům řekl, že chce před Úřadem vlády zůstat do demise vlády a prostor nevyklidí. Chystaný stavební zábor na místě jeho přístřešku považuje za protiústavní.
„To není jenom díky tomu, že my jsme drželi hladovku. To je díky tomu, že nás spousta lidí podporovala,“ uvedl John Bok na dotaz novinářů, jaký má pocit z toho, že vláda vzala protest disidentů vážně.
Dokument obsahuje pouhých 13 stran a je opatřen dalšími deseti stranami příloh. Připravit konkrétní kroky, jak zefektivnit fungování státní správy, je teď ale na Úřadu vlády.
Podle ministerstva spravedlnosti v tom není rozpor. „Vše plně zapadá do prováděné revize státních agend,“ řekl mluvčí úřadu ministra Pavla Blažka (ODS).
Odškodnění v součtu téměř deset milionů korun se v minulosti dožadovali bývalí poslanci za ODS Marek Šnajdr, Ivan Fuksa a Petr Tluchoř. Stíháni byli v kauze takzvaných trafik.
„Klíčové pro mě je, že u zásadních kauz, kde se trestní právo střetlo s výkonem politiky, došlo k odsuzujícím rozsudkům,“ podotýká v rozhovoru nejvyšší státní zástupce Igor Stříž.
Na místě v neděli večer zůstalo několik stovek lidí, přes noc vydržely desítky z nich. Policejní mluvčí Jan Daněk serveru iROZHLAS.cz řekl, že policisté nemuseli v noci na místě řešit žádné problémy.
Úřad vlády odmítá zveřejnit Akční plán pro čelení dezinformacím. Veřejnost by údajně nebyla schopná interpretovat v něm vyslovené názory odborníků. Plán ale ani jednoho experta necituje.
Žena měla od ledna 2015 do března 2021 předkládat k proplacení padělané daňové doklady od různých subjektů a vyplacené peníze si nechávala. V případě odsouzení jí hrozí až osm let vězení.
Ministerstvo zemědělství navrhuje mimo jiné zastropování dotací velkým zemědělským podnikům. Rovněž chce upravit dotační systém tak, aby byl šetrnější k přírodě a půdě.
Babišova vláda již rozpočet navýšila o 200 milionů korun. Podle informací serveru iROZHLAS.cz ale ani taková finanční injekce nebude dostatečná. Ministr Mikuláš Bek očekává od resortů další požadavky.
„Procento lidí, kteří nijak nereagovali, bylo poměrně velké. Často to bylo z důvodu, že nepovažovali případ za vážný nebo nevěděli, jak se v takové situaci zachovat,“ řekl Radiožurnálu Radan Šafařík.
V dokumentaci k ruské vakcíně byly podle Storové desítky stran, u podobných léčivých přípravků jich ale bývají i desítky tisíc. Žádost o klinickou studii zatím ústav podle šéfky také nedostal.
Po podpisu smlouvy s úřadem vlády připraví iniciativa konečné grafické a obrazové výstupy, natočí TV spot a spustí webové stránky. Iniciativa odhaduje, že tuto práci dokončí během několika týdnů.
Pokud jsme pár lidem doručili fakta a vyvrátili dezinformace, tak ji považujeme za úspěšnou. Tak hodnotí kritizovanou kampaň k očkování Jakub Gulab, který přivedl Úřad vlády na sociální síť TikTok.
Vláda svěřila kampaň do rukou firmy, která vznikla krátce před koncem loňského roku, jak upozornil Hlídač státu. Stojí za ní dvaadvacetiletý Jakub Gulab, který se sociálním sítím dlouhodobě věnuje.
Ministerstvo financí se omluvilo za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho exporadci Zdeňku Šarapatkovi. Omluvu zveřejnilo na webu, ve středu ji Šarapatkovi poslalo.
Radiožurnál zmapoval odměny na všech ministerstvech a Úřadu vlády vyplacené pouze ze státního rozpočtu. Kromě celkové výše odměn klesl i počet těch, kteří je dostali ze zhruba 10 000 na 7000.
Termín pro podání přihlášek vypršel ve středu, některé však mohou dorazit se zpožděním poštou. Ministerstvo hledá náhradu za Prymulu, který odešel na Úřad vlády, od začátku června.
Nejvyšší soud se ostatními spoluobviněnými vůbec nezabýval, nemohl tak nijak zpochybnit zákonnost jejich odposlechů. Soud v pondělí zveřejnil plné znění rozhodnutí.