Očekávané bouřky budou i velmi silné, v Beskydech stoupnu řeky, varují meteorologové

Bouřky, které ve čtvrtek zasáhnou velkou část země, budou na východě Čech, severu Moravy a ve Slezsku velmi silné. Padat při nich mohou i více než dvoucentimetrové kroupy, vítr může v nárazech dosáhnout kolem 90 kilometrů v hodině a v podmáčených oblastech vyvracet stromy. Při intenzivních srážkách může za krátkou dobu napršet kolem 30 milimetrů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto

ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

I s ohledem na předchozí intenzivní déšť se tak mohou rychle zvednout zejména hladiny řek odvodňujících Beskydy, ojediněle mohou jejich hladiny vystoupat na druhý povodňový stupeň, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Podle něj se budou přeháňky a bouřky tvořit ve čtvrtek odpoledne, večer a v noci na pátek. Vznikat budou nejprve v Čechách a na Vysočině a poměrně rychle budou postupovat k severovýchodu až východu. „Může se jednat o jednotlivé buňky nebo i pás bouřek. Ráno by pak bouřky měly doznívat na jihovýchodě,“ uvedli meteorologové.

V jihovýchodní polovině Česka se podle nich bouřky znovu vyskytnou v pátek odpoledne a večer. Ojediněle mohou být silné a doprovázené přívalovými srážkami, krupobitím a nárazy větru o rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině.

Některé regiony se s deštivým počasím potýkaly už v uplynulých dnech. O víkendu patřil mezi nejpostiženější Plzeňský kraj, kde velké škody způsobily záplavy a bleskové povodně. V týdnu stouply hladiny řek v Moravskoslezském kraji. Třeba ve Vendryni velká voda strhla provizorní lávku přes Olši a vytopila domov pro seniory v Oldřichovicích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme