VŠFS předložila studijní dokumentaci politiků, prý je vše v pořádku
Soukromá Vysoká škola finanční a správní předložila studijní dokumentaci některých pražských politiků. V Hospodářských novinách se totiž objevila informace, že někteří radní či zastupitelé získali titul nezvykle rychle. Prý je ale vše v pořádku.
Vše je prý v pořádku, a to i v případě pražského radního Martina Langmajera z ODS, který získal bakalářský titul nikoli za tři roky, jak trvá řádné studium, ale za rok a čtvrt.
Bylo to proto, že si Langmajer požádal o souběžné studium prvního a druhého ročníku, a tak vystudoval rychleji.
"Pan Martin Langmajer nastoupil do prvního ročníku bakalářského studia - nevím, kde vznikl omyl, že nastoupil do druhého ročníku. Zažádal si, což je legitimní zákonná možnost, o souběžné studium prvního a druhého ročníku. To samozřejmě bylo uvedeno už v jeho smlouvě o studiu a samozřejmě, že to bylo také náležitě zpoplatněno," vysvětlila Magdalena Straková, mluvčí školy.
Vysoká škola finanční a správní navíc podala trestní oznámení. Podle rektorky univerzity Bohuslavy Šenkýřové existuje totiž vážné podezření, že došlo k nabourání do informačního systému školy.
"A možná i k úniku určitých osobních dat. Proto jsme byli nuceni podat trestní oznámení. Takže postupujeme velmi obezřetně. Je to ohromné množství dat, které budeme prověřovat. Jedná se o 6 tisíc absolventů 5 600 stávajících studentů," uvedla Šenkýřová.
Nestandardně krátké studium vzbudilo pozornost poté, co propukla aféra na právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Kauzu odstartovalo podezření, že proděkan fakulty Ivan Tomažič opsal disertační práci. Při vyšetřování se pak zjistilo, že na fakultě chybějí desítky diplomových či disertačních prací, mimo jiné i známých politiků. Asi 400 lidí mohlo fakultu absolvovat nestandardně rychle.