Putin dorazil do Vietnamu. Na návštěvě země nejspíš uzavře smlouvu podobnou strategické dohodě s KLDR

Ruský prezident Vladimir Putin ve středu přiletěl do Vietnamu, kde bude na návštěvě do čtvrtka. Informovaly o tom ruské tiskové agentury. Šéf Kremlu se v Hanoji setká s lídry komunistické země. Vietnam je pro Putina druhou zastávkou na cestě po Asii. V úterý dorazil do Pchjongjangu, kde se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem strávil zhruba devět hodin a podepsal dohodu o strategické spolupráci.

Hanoj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Vladimir Putin dorazil do Vietnamu

Podle agentury Interfax by Putin měl ve Vietnamu uzavřít dohodu podobnou té, kterou podepsal v Severní Koreji | Foto: Athit Perawongmetha | Zdroj: Reuters

Na programu má Putin jednání se všemi čtyřmi vietnamskými nejvyššími představiteli: prezidentem, generálním tajemníkem Ústředního výboru Komunistické strany Vietnamu, předsedou vlády a předsedou Národního shromáždění, tedy vietnamského parlamentu, píše agentura TASS.

‚Vítej, Putine.‘ Hlavy Ruska a KLDR se dohodly na prohloubení vztahů obou zemí

Číst článek

Podle agentury Interfax by Putin měl ve Vietnamu uzavřít dohodu podobnou té, kterou podepsal v Severní Koreji a která „potvrdí zásady komplexního strategického partnerství“ mezi oběma zeměmi. K podpisu je připraveno celkem 20 dokumentů.

Ruský prezident také položí věnec k památníku padlých hrdinů a k Ho Či Minovu mauzoleu. „Důležitým bodem programu bude setkání prezidenta s absolventy sovětských a ruských univerzit,“ uvedl k návštěvě už dříve Putinův poradce Jurij Ušakov.

Putin ve funkci prezidenta zavítal do Vietnam už po páté, předtím to bylo v letech 2001, 2006, 2013 a 2017.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme